Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.06.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Feminisms un “zaļā” politikas teorija', 1.
  • Eseja 'Feminisms un “zaļā” politikas teorija', 2.
  • Eseja 'Feminisms un “zaļā” politikas teorija', 3.
  • Eseja 'Feminisms un “zaļā” politikas teorija', 4.
  • Eseja 'Feminisms un “zaļā” politikas teorija', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Feminisms, principā, ir kustība, kura cīnās par sieviešu tiesību ievērošanu. Tāpēc, saprast feministu idejas – ir saprast to, kā sievietes dzīvo, kādas ir viņu problēmas un kāds ir viņu stāvoklis mūsu pasaulē.
Principā, par feministu neviens uzreiz nekļuva, jo nevar cilvēks piedzimst, pieaugt un piepeši pateikt, ka viņš ir feminists. Feministes pārsvarā bija kļuvuši par tādiem tikai pēc darbošanos kādās citās kustībās, tādās kā Jaunie Kreisie (New Right), radikālo studentu kustība, antikaru kustības un no citām protestu grupām. Šinī ziņā ir vērst pievērst uzmanību diviem notikumiem.
1968. gadā trīs nedēļu streiks notika Forda Dogegama fabrikā, kur mašīnistes bija neapmierinātas ar to, ka algas netiek maksātās attiecīgi padarītām darbam. Viņi gribēja panākt “vienādu algu par vienādu darbu” (egual pay for equal work). Pēc šī notikuma bija izveidojusies Nācionālā Komitēja, kura cīnījās par Sieviešu Līdztiesību. 1970. gadā Lielbritānijā notika Nacionālās Atbrīvošanas Konference, kur piedalījās sieviešu kustību par sieviešu līdztiesību locekļi. Šī konferencē piedalījās 600 dalībnieku no visās pasaules. Principā, šis bija tās gadījums, kad sieviešu problēmām pievērsa uzmanību visa pasaule.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants