Vērtējums:
Publicēts: 16.12.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Zinātniska raksta konspekts', 1.
  • Referāts 'Zinātniska raksta konspekts', 2.
Darba fragmentsAizvērt

Diskusija
Pētījumā konstatēta būtiska Glapas ietekme uz Fichyp ligzdošanu, savukārt Aegfun to būtiski neietekmē. Tas demonstrē Fichyp spēju atšķirt abas plēsēju sugas, to radītos riskus, lai gan abas no tām barojas ar zvirbuļveidīgajiem putniem un ir morfoloģiski sevišķi līdzīgas.
Zīlīšu ligzdas izjauktas vēl būvēšanas procesa sākumā, tādā veidā, samazinot iespējamību, ka Fichyp netieši izvēlējies teritoriju to tuvumā kā to mēdz darīt migrējošie zvirbuļveidīgie putni. Nevar izslēgt, ka Fichyp biotopu izvēlē Glapas nav noteicošais aspekts, tomēr visās pētītajās teritorijās bez Glapas klātbūtnes, tas ligzdojis iepriekšējā gadā, teritorijās nav ievērojami mainījies biotopa stāvoklis.
Autori piedāvā dažādus skaidrojumus šādai ligzdošanas ieradumu un biotopu izvēles mainībai atkarībā no plēsēja sugas, piemēram, Glapas ir vairāk aktīvs gaišajā laikā kā Aegfun, tādā veidā, radot lielākas briesmas dien-aktīvajiem dziedātājputniem. Iespējams, ticamākais izskaidrojums ir tāds, ka Aegfun demonstrē sava veida aizsardzību pret mazākajiem plēsējiem, jo tā barības sastāvā ir konstatēti arī Glapas. Tomēr arī īpaša teritoriju izvēle, ar Aegfun ligzdām, Fichyp nav konstatēta.

Autora komentārsAtvērt
Atlants