Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.12.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Satversmes grozīšana par Saeimas atlaišanu: par un pret ', 1.
  • Eseja 'Satversmes grozīšana par Saeimas atlaišanu: par un pret ', 2.
  • Eseja 'Satversmes grozīšana par Saeimas atlaišanu: par un pret ', 3.
  • Eseja 'Satversmes grozīšana par Saeimas atlaišanu: par un pret ', 4.
  • Eseja 'Satversmes grozīšana par Saeimas atlaišanu: par un pret ', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Jautājumu par Satversmes grozīšanu masu mēdiji ļoti plaši atspoguļo arī pašreiz, bieži dzirdamas diskusijas par Satversmes grozīšanu, paredzot tautai iespējas atlaist Saeimu.
Kā zināms, mūsu valstī Satversmes grozījumu projektu ierosināšanas un izskatīšanas kārtību regulē ne tikai Satversme, bet arī likums „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu.”
Satversmes grozījumu projekta ierosināšanas procedūru uzsāka Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, un tautas nobalsošanai nodotais Satversmes grozījumu projekts paredzēja grozīt Satversmes 78. un 79.pantus, nosakot, ka ne mazāk kā vienai desmitajai daļai vēlētāju ir tiesības rosināt Saeimas atlaišanu.
Demokrātiskās valstīs suverenitātes nesējs ir vai nu parlaments, vai arī visu balsstiesīgo pilsoņu kopums, ja valsts iekārtā ir paredzēts referendums. Ņemot vērā, ka Latvijas Satversmē ir paredzēts referendumu, suverēnās varas nesējs valstī ir Latvijas tauta.
Kāpēc tautai jāvar atlaist Saeima?
Latvijas Republikas Satversme, tāpat kā citu parlamentāru demokrātisku republiku konstitūcijas, balstās uz premisu, ka suverēnā vara pieder tautai. …

Atlants