Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Audita pamati, iekšējā revīzija', 1.
  • Referāts 'Audita pamati, iekšējā revīzija', 2.
  • Referāts 'Audita pamati, iekšējā revīzija', 3.
  • Referāts 'Audita pamati, iekšējā revīzija', 4.
  • Referāts 'Audita pamati, iekšējā revīzija', 5.
  • Referāts 'Audita pamati, iekšējā revīzija', 6.
  • Referāts 'Audita pamati, iekšējā revīzija', 7.
  • Referāts 'Audita pamati, iekšējā revīzija', 8.
Darba fragmentsAizvērt

Iekšējā revīzija ir uzņēmumā ieviestas novērtējoša rakstura darbības, kas tiek veiktas šī paša uzņēmuma labā. Paralēli citām funkcijām tā pārbauda, novērtē un kontrolē uzskaites un iekšējās kontroles sistēmu atbilstību un efektivitāti.
Iekšējās revīzijas dienests ir uzņēmuma sastāvdaļa. Ņemot vērā uzņēmuma lielumu un struktūru, kā arī tā vadības prasības, iekšējās revīzijas apjoms un mērķi varbūt atšķirīgi. Iekšējā revīzija parasti ietver vienu vai vairākas no šādām funkcijām:
Uzskaites un iekšējās kontroles sistēmu pārbaude. Vadības uzdevums ir izveidot atbilstošu uzskaites un iekšējās kontroles sistēmu, kas prasa nepārtrauktu uzmanību. Vadība nosaka iekšējās revīzijas atbildību par šo sistēmu pārbaudi, darbības kontroli, kā arī ieteikumiem par viņuprāt nepieciešamajiem uzlabojumiem.
Finanšu un saimnieciskās darbības informācijas pārbaude. Tas ietver sevī konkrētas iegūtās informācijas identifikācijai, mērīšanai, klasifikācijai un pārskatu sagatavošanai izmantoto līdzekļu pārbaudi, atsevišķu aspektu izzināšanu, tajā skaitā, detalizētas darījumu, atlikumu un procedūru pārbaudes.
Uzņēmuma darbības pārbaude. Tajā ietilpst uzņēmuma nefinanšu kontroles pasākumu, ekonomiskuma, efektivitātes, kā arī produktivitātes pārbaude.
Attiecīgu likumu, noteikumu un normatīvo aktu pārbaude, kā arī iekšējās vadības politikas un direktīvu pārbaude.
Vadība nosaka iekšējās revīzijas lomu uzņēmumā. Iekšējās revīzijas mērķi atšķiras no neatkarīgā ārējā revidenta mērķiem, kas ir iecelts, lai izvērtētu un sniegtu ziņojumu par finanšu pārskatiem. Atkarībā no vadības prasībām, iekšējās revīzijas funkcijas mērķi varbūt ļoti dažādi, bet ārējo revidentu interesē tas, vai finanšu pārskatos nav būtisku neatbilstību. Pastāv iespēja, ka noteikti iekšējās revīzijas aspekti var būt noderīgi ārējās revīzijas mērķu īstenošanai, nosakot tās procedūru raksturu, laiku un apjomu. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants