Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Latviešu leģionāri otrā pasaules kara laikā', 1.
  • Eseja 'Latviešu leģionāri otrā pasaules kara laikā', 2.
  • Eseja 'Latviešu leģionāri otrā pasaules kara laikā', 3.
  • Eseja 'Latviešu leģionāri otrā pasaules kara laikā', 4.
  • Eseja 'Latviešu leģionāri otrā pasaules kara laikā', 5.
  • Eseja 'Latviešu leģionāri otrā pasaules kara laikā', 6.
  • Eseja 'Latviešu leģionāri otrā pasaules kara laikā', 7.
  • Eseja 'Latviešu leģionāri otrā pasaules kara laikā', 8.
Darba fragmentsAizvērt

Mūsdienu ikdienas rutīnas pārņemtie cilvēki ir aizmirsuši, ko nozīmē patriotisms, brīvības nozīmīgums vai mīlestība pret valsti. Šie jēdzieni un to izpratne lielākajam vairākumam no mums aizvien vairāk paliek miglā tīts noslēpums, kuru izprast var ne katrs. Tāpēc jo svarīgāk ir izprast grūto un sarežģīto cīņu par Latvijas neatkarību. Sava vieta šajā kaujā bija arī latviešu leģionāriem, kuri ar savu drosmi un atdevi kaujas laukā ir iemantojuši tautas mīlestību, kas nav izgaisusi pat līdz mūsdienām.
Mūsdienu cilvēka pasaules skatījums un vērtību skala ir mainījusies. Arvien grūtāk paliek izprast vēstures notikumus, kas risinājušies pirms gadu desmitiem. Bet tas mums neliedz labāk iepazīt otrā pasaules kara laika situāciju Latvijā, laiku, kas daudziem līdzi nes rūgtas atmiņas un neziņu, bet mums vēlmi rast atbildes uz jautājumus. Piemēram, kas notika ar tiem, kuri nevēlējās pakļauties valdošajai varai? Vai visi brīvprātīgi pieteicās karot zem svešas valsts karoga? Šie nav vienīgie jautājumi, bet tikai daži no tiem uz kuriem atbildes būtu jāzina katram latvietim.
Latvijai daudzreiz ir nācies paciest uzkundzēšanos un okupāciju. Arī 1941. gads nebija izņēmums. Lai gan tika pasludināta neitralitāte 2. pasaules kara laikā, jau 1941. gada otrajā pusē Latvija atradās Vācijas pakļautībā. Kādi bija šie iebrucēji, kas daudziem likās kā glābiņš no tajā laikā pastāvošās Padomju Savienības? No malas skatoties drīzāk glābēji, kas nesa cerību un prieku, ko nomocītā latviešu tauta sen nebija jutusi. Bailes, neuzticība – tā bija ikdiena, bet tagad nāca jauni laiki, kas nesa brīvību.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants