Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Latvijas mežu politika', 1.
  • Referāts 'Latvijas mežu politika', 2.
  • Referāts 'Latvijas mežu politika', 3.
  • Referāts 'Latvijas mežu politika', 4.
  • Referāts 'Latvijas mežu politika', 5.
  • Referāts 'Latvijas mežu politika', 6.
  • Referāts 'Latvijas mežu politika', 7.
  • Referāts 'Latvijas mežu politika', 8.
  • Referāts 'Latvijas mežu politika', 9.
Darba fragmentsAizvērt

Meži ir Latvijas nacionālā bagātība, kura saglabājama un vairojama, lai apmierinātu sabiedrības ekoloģiskās, ekonomiskās un sociālās vajadzības. Latvijas iedzīvotājus ar mežu vienmēr ir saistījušas saimnieciskas, kultūrvēsturiskas un emocionālas saites, kuras veidojušās gadsimtu laikā.
Mežs nav mērāms tikai latos un kubikmetros, tas pilda neaizstājamas ekoloģiskās un sociālās funkcijas gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī.
Latvijas meža politika ir formulēta lai:
saskaņotu Latvijas meža nozares attīstības vispārīgos mērķus;
noteiktu šo mērķu sasniegšanas stratēģiju.
MP uzdevums ir līdzsvarot sabiedrības interešu realizācijas iespējas:
radot labvēlīgu vidi ekonomikas attīstībai,
saglabājot Latvijas meža ekoloģisko vērtību,
nodrošinot meža sociālo funkcijas,
likumdošanas pilnveidošanā.
Meža nozares attīstības stratēģijas un taktikas mērķus un pamatprincipus ilgam laika periodam Latvijā nosaka Latvijas meža politika (MP). Pamatojoties uz šiem apsvērumiem, Latvijas meža politikai ir noteikts vispārīgais mērķis - meža un meža zemju ilgtspējīga (nenoplicinoša) apsaimniekošana,
MP kontekstā "ilgtspējīga" apsaimniekošana nozīmē meža un meža zemju pārvaldīšanu un izmantošanu tādā veidā un pakāpē, lai saglabātos to bioloģiskā daudzveidība, produktivitāte, atjaunošanās spēja, vitalitāte un potenciālā spēja veikt nozīmīgas ekoloģiskās, ekonomiskās un sociālās funkcijas vietējā, nacionālā un globālā līmenī tagad un nākotnē, kā arī, lai neizraisītu draudus citām ekosistēmām" (Helsinku rezolūcija Nr.1).
MP pamats ir Latvijas Republikas Satversme, Latvijas Republikas ratificētās starptautiskās konvencijas un starptautiskie līgumi, valdības parakstītas starptautiskās vienošanās, nacionālās meža apsaimniekošanas tradīcijas un pieredze, un zinātniski pamatotas Latvijas dabas, sociālās un ekonomiskās likumsakarības. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants