Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 31.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Etiķete Anglijā un Krievijā. Salīdzinājums', 1.
  • Eseja 'Etiķete Anglijā un Krievijā. Salīdzinājums', 2.
Darba fragmentsAizvērt

Katrā valstī ir savas uzvedības normas. Savākot somas, mēs ņemam līdzi vārdnīcu. Jo gribam adaptēties videi. Es gribētu apskatīt divas valstīs, Angliju un Krieviju. Angļus uzskata par pieklājīgākiem cilvēkiem pasaulē. Krievu cilvēki nav tik pat labi audzināti. Taču ir daudz sīkākas atšķirības. Etiķetes noteikumi ir visiem, un katram no tiem noteikumiem ir sava vēsture. Es apskatīšu tos etiķetes noteikumus, kurus cilvēki izmanto katru dienu šajās tik atšķirīgās valstīs.
Krievija
Uzvedība pie galda un galda piederumu lietošana.
Nesāciet ēst, kamēr uz visiem šķīvjiem nav uzlikts ēdiens un to darīt nav uzaicinājis namatēvs; uzaicinājumu parasti izsaka ar vārdiem Prijatnovo apeķita.
Līdzīgi visiem eiropiešiem, krievi nemaina vietām nazi un dakšiņu, kā to dara ame­rikāņi. Nazis paliek labajā pusē, bet dakšiņa - kreisajā. Kad maltīte ir pabeigta, nazi un dakšiņu novietojiet uz šķīvja, pagrieztus virzienā pa kreisi; tas norāda, ka maltīti esat beidzis. Ja neesat pārliecināts, kuru galda piederumu lietot, vienmēr sāciet ar ārējo un katram turpmākajam ēdienam ņemiet nākamo piederumu.
Uz šķīvja novietotā karote parasti ir domāta saldajam ēdienam. Maizi visbiežāk pasniedz bez sviesta (tāpēc uz galda parasti nav naža sviestam), parasti nav arī maizes šķīvja (maizi maltītes laikā novietojiet uz galvenā šķīvja malas vai uz galda). Jums priekšā uz galda būs mazs šķīvītis uzkoža­majiem (zakuski; ja uz galda ir tikai šķīvis uzkožamajiem, jūs zināsiet, ka maltīte sastāvēs no uzkožamajiem), mazā degvīna glāzīte, glāze ar ūdeni un glāzīte vīnam. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants