Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.10.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Paraugs 'Sirds asinsrites funkcionālā izmeklēšana', 1.
  • Paraugs 'Sirds asinsrites funkcionālā izmeklēšana', 2.
  • Paraugs 'Sirds asinsrites funkcionālā izmeklēšana', 3.
  • Paraugs 'Sirds asinsrites funkcionālā izmeklēšana', 4.
  • Paraugs 'Sirds asinsrites funkcionālā izmeklēšana', 5.
  • Paraugs 'Sirds asinsrites funkcionālā izmeklēšana', 6.
  • Paraugs 'Sirds asinsrites funkcionālā izmeklēšana', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Slēdziens
Iegūstot anamnēzi, tikai noskaidrots, ka sportista pašreizējais veselības stāvoklis ir labs, sūdzību, kas saistītas ar sirds asinsvadu sistēmu, nav. No 16 gadu vecuma nodarbojās ar spēka trīscīņu.
Vismaz reizi gadā slimo ar angīnu, kakls ir diezgan jūtīgs un parasti ir cēlonis pie saaukstēšanās. Māte bieži sūdzas par galvassāpēm, nogurumu un dzer medikamentus pret augstu asinsspiedienu. Tātad no vecāku puses paaugstināts asinsspiediens varētu būt negatīvā iedzimtība. Tētim ir liekais svars, bet sūdzību par veselības stāvokli nav.
Salīdzinot rādītājus ar grāmatā dotajiem secinu, ka pakāpeniski pieaugot testos esošajai slodzei, normotoniskajam asinsrites sistēmas reakcijas tips pēc 1.un 2 testa pāriet uz rādītājiem, kuri pēc 3.testa vairāk atbilst Hipotoniskajam asinsrites sistēmas reakcijas tipam. To var izskaidrot ar to ka sportists trenējas spēka trīscīņā kur nau tik intensīvas slodzes.
Asinsrites sistēmas reakciju uz slodzi varu vērtēt kā labu pēc pirmo divu testu izpildes, bet, savukārt, noslieces uz neapmierinošu reakciju ir pēc trešā testa izpildes, kad var vērot pulsa frekvences izteiktāku palielināšanos tas nozīmē, ka sportists nau trenēts vai ir pārslodzē.

Autora komentārsAtvērt
Atlants