Vērtējums:
Publicēts: 07.09.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Inovatīvās darbības organizatoriskās formas un finansēšanas avoti', 1.
  • Konspekts 'Inovatīvās darbības organizatoriskās formas un finansēšanas avoti', 2.
  • Konspekts 'Inovatīvās darbības organizatoriskās formas un finansēšanas avoti', 3.
  • Konspekts 'Inovatīvās darbības organizatoriskās formas un finansēšanas avoti', 4.
  • Konspekts 'Inovatīvās darbības organizatoriskās formas un finansēšanas avoti', 5.
  • Konspekts 'Inovatīvās darbības organizatoriskās formas un finansēšanas avoti', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Izšķir divus veidu ventūros uzņēmumus:
1. Iekšējā riska ventūri, ko fiansētājorganizācija veido kā savu iekšēju patstāvīgu struktūru uz jauninājuma apgūšanas un ieviešanas laiku, piemēram, labratorijas, pētnieciskie institūti vai to filiāles, pieškirot tiem ļoti augstu patstāvību. Šajā gadījumā banka vai cita finansētājorganizācija iet uz ļoti lielu risku, rēķinoties ar novatoriskās idejas īstenošanu un komercalizācijas panākumiem.
2. Ārējie paaugstināta riska ventūri – neatkarīgas ieviešanas firmas, nodarbojas ar pirmrindas tehnoloģiju uzstrādi un attīstību. Savā darbībā tās cieši sadarbojas ar lielajām fiinansētājorganizācijām, darbojoties pēdējo interešu jomā un saņemot to finansējumu. Ārējie ventūri nodarbojas ar ražošanas vai komercijas organizēšanu. Savas izstrādnes pārdod citām firmām, tā sauktajām savienotājfirmām – eksplerentiem, patijentiem, komutantiem, violentiem.
3. Asociācijas un alianses
Valstīs ar lielu valsts ietekmi asociācijām ir nopietna loma, nosakot ekonomikas ilgtspējīgas attīstības galvenos virzienus. Šādām asociācijām bieži ir sadarbība ar arodbiedrībām un valsts iestādēm, kas arī nosaka viņu panākumus. Zinātniskie un pētnieciskie centri šo asociāciju ietvaros risina principiāli jaunas inovatīvas attīstības problēmas. Viens no galvenajiem asociāciju darbības virzieniem ir novērt savu firmu dalībnieču iespējamās bankrota briesmas un palīdzēt uzņēmumu modernizācijā.

Autora komentārsAtvērt
Atlants