Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.11.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Latviskais arhetips laikmetīgās mūzikas dzīvē', 1.
  • Referāts 'Latviskais arhetips laikmetīgās mūzikas dzīvē', 2.
  • Referāts 'Latviskais arhetips laikmetīgās mūzikas dzīvē', 3.
  • Referāts 'Latviskais arhetips laikmetīgās mūzikas dzīvē', 4.
  • Referāts 'Latviskais arhetips laikmetīgās mūzikas dzīvē', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Instrumenti
Vīru kopas „Vilki” muzicē ar šādiem instrumentiem – kokli, stabuli, ģīģu, dūdām, tauri, bungām un akordeonu, lielāko daļu instrumentu tie ir veidojuši pašu rokām.
Manas domas
Šo kopienu zinu jau sen, jo, kad mācījos pamatskolā, mana skola bija viena no daudzajām skolām, kurās uzstājās „Vilki” kopā ar „Vilcenēm”. Tas viennozīmīgi ir liels piedzīvojums un patriotisku sajūtu virpulis, dzirdot šo kopienu uzstājamies. Ar savām dziesmām viņi mums atgādina par to, kas kādreiz ir bijis un to, ka nevajadzētu to aizmirst.
Patiesībā man ir liels prieks par to, ka Latvijā pastāv šāda kopiena, kurā dažādu vecumu un profesiju vīri ir apvienojušies un izdzied latviešu leģionāru un strēlnieku kara dziesmas, parāda mums ieročus un mūzikas instrumentus, senās zfantastiski, ka ne visi ir aizmirsuši to, no kurienes nāk latvieši, kāds ir to dzīvesstāsts. Klausoties dziesmas, tiešām rodas tāda pacilātības sajūta un īstenībā, liels gandarījums par šiem vīriem, kuri spēj paveikt kaut ko tādu ļoti daudzu gadu garumā, par ar cilvēku sastāva maiņām, kopa nav izjukusi un turpina iesākto ceļu.

Autora komentārsAtvērt
Atlants