Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Eiropas Parlaments', 1.
  • Eseja 'Eiropas Parlaments', 2.
  • Eseja 'Eiropas Parlaments', 3.
  • Eseja 'Eiropas Parlaments', 4.
Darba fragmentsAizvērt

1950. gadā tika izdots vien no pirmajiem līgumiem – Eiropas Ogļu un tērauda kopienas līgums. Šajā laikā pati nozīmīgākā institūcija bija Augstākā Vara (High Authority), kurai piederēja supranacionāla vara ogļu un tērauda lietu vadīšanā. Ogļu un tērauda kopienas līgums paredzēja, ka tiek radīta parlamentāra institūcija – Kopējā Asambleja (Common Asambley). Asamblejas vienīgā loma bija uzraudzīt Augstāko Varu un tās darbību, ar tiesībām atlaist Augstāko Varu. Lai atlaišana stātos spēka, šo lēmumu bija jāatbalsta 2/3 Asamblejas locekļu, balsojot.
1957. gadā stājās spēkā Romas līgums. Romas līgums paredzēja, ka Asamblejai ir tiesības būt kā padomdevējam, kas bija pirmais solis ceļā uz likumdevēja varas palielināšanos. Tāpat tika pieņemts lēmums, ka Asamblejas locekļus ievēl tiešās vēlēšanās.
Nākamās pārmaiņas tika piedzīvotas sakarā ar Eiropas Savienības struktūras izmainīšanos. 1070. gada un 1975. gada līgumi paredzēja, ka Parlamentam tiek piešķirta budžeta vara, iekļaujot tiesības noraidīt budžetu, tāpat Parlamentam tika dotas tiesības izdarīt labojumus, kā arī atzinīgi novērtēt vai nopelt ikgadējās atskaites. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants