Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.04.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Globalizācija un sociālās problēmas', 1.
  • Konspekts 'Globalizācija un sociālās problēmas', 2.
  • Konspekts 'Globalizācija un sociālās problēmas', 3.
  • Konspekts 'Globalizācija un sociālās problēmas', 4.
  • Konspekts 'Globalizācija un sociālās problēmas', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Sociāls – sabiedrisks, tāds, kas raksturo cilvēka sabiedrisko pašatražošanos; aptver cilvēku savstarpējās attiecības. (D.Gorlova “Sociālās problēmas”).
Problēma – pretrunīgi viedokļi, kas rada pretrunīgu situāciju kāda noteikta procesa vai parādības izpratnē. Problēmas sekmīga risinājuma metodoloģiskais priekšnosacījums ir tās pareiza nostādne, izvairīšanās no pseidoproblēmām. (A.Vilciņas lekciju kurss).
Problēma – apziņa, ka nav iespējams atrisināt pretrunas, kas radušās attiecīgajā situācijā, izejot no paša zināšanām un pieredzes. Problēmas atrisināšanai nepieciešama jautājuma dziļāka izpēte. (D.Gorlova “Sociālās problēmas”).
Problēma – pretruna starp vēlamo un esošo. Tātad, jebkuras problēmas centrā ir pretruna. (D.Briede “Sociālās problēmas”).
Pretruna – divi izteikumi, kas savstarpēji viens otru noliedz, pretstatu mijiedarbība, kas rosina uz attīstību. (A.Vilciņas lekciju kurss.)
Sociālās problēmas – sociālas pretrunas, ko apzinās subjekts kā ievērojamu nesaderību starp to, kā atšķiras vēlamais no esošā. (Vitas Leišavnieces lekciju pieraksti Dagnijas Gorlovas kursam “Sociālās problēmas”).…

Autora komentārsAtvērt
Atlants