Vērtējums:
Publicēts: 17.12.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Deliktu atbildība starptautiskajās komerctiesībās', 1.
  • Konspekts 'Deliktu atbildība starptautiskajās komerctiesībās', 2.
  • Konspekts 'Deliktu atbildība starptautiskajās komerctiesībās', 3.
  • Konspekts 'Deliktu atbildība starptautiskajās komerctiesībās', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Administratīvā atbildība iestājas, ja par pārkāpumiem pēc to rakstura, saskaņā ar spēkā esošajiem likumiem nav paredzēta kriminālatbildība. Kā viens no administratīvā soda veidiem, kas ierobežo personas tiesības, ir tiesību atņemšana ieņemt noteiktus amatus vai tiesību atņemšana uz zināma veida vai visu veidu komercdarbību.
Civiltiesiskās atbildības komerctiesībās galvenais uzdevums ir iespēju robežās novērst sekas, ko komercsabiedrībai, tās dalībniekiem/biedriem un kreditoriem ir izraisījusi tās amatpersonu neatļauta darbība. Gadījumos, kad neatļautas darbības sekas ir mantas samazinājums, mantisks kaitējums, personai ir jāatlīdzina zaudējumi tiešā mantiskā samazinājuma un atrautās peļņas atlīdzības veidā (Torgāns, K., 2006).
Apkopojot visu iepriekšminēto, autore secina, ka kā ikvienai rīcībai, arī rīcībai komercdarbībā pastāv tiesiskais regulējums, kas nosaka atbildību un sodus. Mūsdienu globalizācijas apstākļos plašais un atvērtais tirgus biedē ar saviem apjomiem un šķietamo tirgus dalībnieku neaizsargātību. Svarīgākais, kā sevi pasargāt, veicot darījumus starptautiskā vidē, ir laikus atrunāt atbildības robežas un apjomus, kā arī iespējamo strīda risināšanu, visus šos svarīgos jautājumus iekļaujot komerclīgumā. Pieļaujot darījumu bez līguma, tirgus dalībnieks pats pakļauj sevi riskam, ka otra puse var rīkoties prettiesiski un izmantot šo darījuma partnera nevērību savās, iespējami savtīgās interesēs. Kā vēsta sens sakāmvārds: „Sargi sevi pats, un tad ari Dievs tevi sargās”.

Atlants