Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.04.2021.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Ģimenes institucionālais modelis Latvijā', 1.
  • Eseja 'Ģimenes institucionālais modelis Latvijā', 2.
  • Eseja 'Ģimenes institucionālais modelis Latvijā', 3.
  • Eseja 'Ģimenes institucionālais modelis Latvijā', 4.
  • Eseja 'Ģimenes institucionālais modelis Latvijā', 5.
  • Eseja 'Ģimenes institucionālais modelis Latvijā', 6.
Darba fragmentsAizvērt

3. Atšķirīgas ir valsts nodevas un notāra atlīdzības apmērs.
4. Pabalsti. Laulībā esošām personām ir tiesības uz vairākiem vienreizējiem pabalstiem (pēc laulātā nāves, ja ir valsts vecuma, izdienas vai invaliditātes pensija; tiesības saņemt valsts sociālā pabalsta summas, kas nav izmaksātas līdz pabalsta saņēmēja nāvei; ja laulātais gājis bojā, pildot valsts vai pašvaldības institūcijas amatpersonas amata pienākumus, ja pienākumi ir saistīti ar dzīvības vai veselības apdraudējumu). Nereģistrētā kopdzīvē dzīvojošiem šādi pabalsti nepienākas.
5. Personām laulībā ir tiesības pieņemt lēmumu par piekrišanu ārstniecībai vai atteikšanos no tās, ja laulātais sava veselības stāvokļa vai vecuma dēļ pats nespēj pieņemt lēmumu par ārstniecību. Nereģistrētā kopdzīvē dzīvojošie var pieņemt lēmumu par otru tikai uz pilnvaras pamata. Kā arī par aktuālo veselības stāvokli ārstniecības iestādē var tikt informēts laulātais vai tuvie radinieki, par nelaimes gadījumu vispirms paziņo laulātajam, ja tādu nav, tad tuvākajiem radiem.
6. Mantas dalīšana. Laulības laikā iegūtā manta ir abu laulāto kopīgā manta. Šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās. Personām nereģistrētā kopdzīvē kredītsaistību uzņemšanās par labu otram cilvēkam, personīgo finanšu līdzekļu ieguldīšana otra cilvēka īpašumā, attiecības izbeidzot, var radīt zaudējumus.

Autora komentārsAtvērt
Atlants