Vērtējums:
Publicēts: 16.07.2018.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Anšlavs Eglītis "Bezkaunīgie veči"', 1.
  • Eseja 'Anšlavs Eglītis "Bezkaunīgie veči"', 2.
  • Eseja 'Anšlavs Eglītis "Bezkaunīgie veči"', 3.
  • Eseja 'Anšlavs Eglītis "Bezkaunīgie veči"', 4.
  • Eseja 'Anšlavs Eglītis "Bezkaunīgie veči"', 5.
Darba fragmentsAizvērt

4. Pūra lādes semantika.
Lugā pūra lāde parādās ikviena varoņa mājās vai kādā citā telpā. Tā vienmēr ir līdzās. Vecajiem tā ir ļoti vērta un vienmēr žēl no tās atvadīties vai nolikt tumšākā stūrī, bet jaunajiem tā ir smaga un lieka nasta, kas tikai piesārņo māju ( Bertolda seniora ģimene vēlējās lādi nonest uz garāžu, bet pats Bertolds seniors to atvilka atpakaļ ).
Pūra lāde simbolizē sakrātās atmiņas, domas, piemiņas lietas, iegūto pieredzi. Tā ir dzīves bagāža, kura kļuva ar katru gadu lielāka un lielāka, un trimdas laikā visvērtīgāka. Tā sildīja, tā turēja vienīgo saiti ar dzimteni un agrāko dzīvi. To var nodod nākamajām paaudzēm, lai tie mācītos un gūtu vērtību no veco cilvēku dzīvēm.
Tikai jaunajai paaudzei tā nav nepieciešama. Tie tikai novaid par veco krāmu un brīnās, kāpēc vecajai paaudzei tā ir tik vērtīga lieta. Jaunajai paaudzei īpaši nerūp vecās atmiņas un to glabāšanai un nodošanai tālāk nav laika. Pietiek spēka tikai tās nolikt malā un, lai tās apput ar gadu desmitu putekļiem.
Veči, var tā teikt, pensijas laikā nolēma atvērt savas pūra lādes, lai vēlreiz izpeldētos jaunības ūdenī, veldzētos savos piedzīvojumos un pārcilātu jaukos brīžus, lai tie nesapelētu.

Atlants