Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Datoru tīkli', 1.
  • Konspekts 'Datoru tīkli', 2.
  • Konspekts 'Datoru tīkli', 3.
  • Konspekts 'Datoru tīkli', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Backups – dublējums, gadījumam ja aktīvie dati, kas glabājas uz diska tiek iznīcināti vai bojāti. Dublēšanu izmanto vērtīgo datu glabāšanai. Failu dublēšanai izmanto speciālas programmas un serverus, kas veic šo procesu, datu glabāšanu. Inkrementālā dublēšana un diferenciālā dublēšana, kurās atšķiras dublēšanas veidi. Piemēram, visi dati, kas nav mainīti, tie netiek atkārtoti dublēti. Dati tiek glabāti arhīvā. Datori, kas ir saslēgti tīklā un savienoti ar serveri veic datu apmaiņu. No visiem datoriem informācija tiek dublēta uz servera cietā diska un parasti serverī notiek tā sauktā spoguļošana - divi cietie diski, kas viens otru nepārtraukti kopē.

Bridges and Routers – Šīs ierīces savieno visus tīkla vadus kopā, bet katra no šīm ierīcēm pilda dažādas funkcijas. Tilts – funkcionāls bloks, kas savieno divus lokālos tīklus, kuriem ir vienādi loģiskā posma vadības protokoli. Maršrutētājs - pārraides tīkla ierīce, kas nodrošina datu pārraides maršruta izvēli tīklos, kuriem var būt atšķirīga arhitektūra un protokoli. Maršrutētāja ir pašam sava adrešu sistēma, ja tajā darbojas DHCP serveris, kas automātiski izdala adreses.

Bus Topology Failure – Ja tīkla vads būs bojāts, tad nebūs iespējams korekti savienoties ar ierīci, kura būs pieslēgta pie šī tīkla vada. Ir izveidota ierīce ar kuras palīdzību var pārbaudīt tīkla vadu darbību, ja ir bojāta kāda no 8 dzīslām, tad tā parādīs, kura ir bojāta.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants