Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Rīgas centrālās stacijas attīstība', 1.
  • Referāts 'Rīgas centrālās stacijas attīstība', 2.
  • Referāts 'Rīgas centrālās stacijas attīstība', 3.
  • Referāts 'Rīgas centrālās stacijas attīstība', 4.
  • Referāts 'Rīgas centrālās stacijas attīstība', 5.
  • Referāts 'Rīgas centrālās stacijas attīstība', 6.
  • Referāts 'Rīgas centrālās stacijas attīstība', 7.
  • Referāts 'Rīgas centrālās stacijas attīstība', 8.
  • Referāts 'Rīgas centrālās stacijas attīstība', 9.
  • Referāts 'Rīgas centrālās stacijas attīstība', 10.
  • Referāts 'Rīgas centrālās stacijas attīstība', 11.
  • Referāts 'Rīgas centrālās stacijas attīstība', 12.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Rīgas centrālās stacijas vēsture    5
  Dzelzceļa transporta attīstības iezīmes    7
  Aptauju analīze    8
  Secinājumi    11
  Izmantotā literatūra    12
Darba fragmentsAizvērt

Pēdējo gadu laikā Latvijas infrastruktūrā lielāka nozīme tiek piešķirta dzelzceļa transporta pārvadājumiem un attīstības perspektīvām ne vien Rīgas un Rīgas aglomerācijas robežās, bet arī starppilsētu pārvadājumiem kā, piemēram, nesen atjaunota Rīga – Liepāja pasažieru pārvadājumu līnija. Rīgas centrālo staciju kā pētāmo objektu izvēlējos, jo tā ir ne tikai Rīgas, bet arī Latvijas lielākā dzelzceļa stacija ar lielu pasažieru apgrozījumu ik dienas, kas kalpo gan par sākuma posmu, gan par gala mērķi, tāpat arī par pulcēšanas, iepirkšanās, izklaidēšanās un satikšanas vietu ne tikai man, bet ļoti plašai sabiedrības daļai.

Darba mērķis ir noskaidrot Rīgas centrālās stacijas attīstības gaitu un virzienus gan no pašiem dzelzceļa pirmsākumiem Latvijā (Rīgā) līdz mūsdienām, gan plānoto attīstību tuvākajā desmitgadē. Tāpat noskaidrot cilvēku viedokli par dzelzceļa stacijā notiekošajiem procesiem un nākotnes iecerēm un perspektīvām, kā arī pamatot dzelzceļa attīstības nepieciešamību sabiedriskā transporta sistēmā.

Par vienu no galvenajiem darba uzdevumiem esmu izvirzījusi – cilvēku aptauju ar anketu palīdzību, kuri apgrozās Rīgas centrālajā stacijā un tā tuvākajā apkārtnē (tirdzniecības centrā, stacijas laukumā un pie centrālā tirgus). Tā kā cilvēki, kuri ir sastopami augšminētajās vietās ir ļoti daudz; šā rajona ietvaros ir pārstāvētas, manuprāt, visas sociālās grupas, tad nolēmu aptaujāt/anketēt aptuveni 60 cilvēkus un iedalīt trīs vecuma grupās:
1.līdz 20 gadiem;
2.no 20 līdz 60 gadiem;
3.no 60 gadiem.
Anketu galvenie jautājumi būs par to, kādas ir primārās stacijas izmantošanas jeb kā visbiežāk tiek izmantota stacija un tās pieguļošā teritorijā. Cik bieži tiek apmeklēta centrālā stacija un kāds ir brauciena galamērķis, tāpat cik vilcienu satiksme ir ērta, ātra un lēta. Uzzināt vai iedzīvotāji ir ievērojuši/pamanījuši kādas izmaiņas vilcienu pārvadājumos un ko viņi domā par vilciena attīstības perspektīvām tuvākajā nākotnē. Pastāv iespēja izjautājot cilvēkus uzdot vēl kādu jautājumu, kurš neietilpst anketā un, protams, anketā tiks iekļauts jautājums par dzīvesvietu, kas ļaus atspoguļoti Rīgas centrālas stacijas sabiedrību.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants