Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.01.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Gerontoloģija. Gerontoģenēze. Jaunais vecais cilvēks', 1.
  • Konspekts 'Gerontoloģija. Gerontoģenēze. Jaunais vecais cilvēks', 2.
  • Konspekts 'Gerontoloģija. Gerontoģenēze. Jaunais vecais cilvēks', 3.
  • Konspekts 'Gerontoloģija. Gerontoģenēze. Jaunais vecais cilvēks', 4.
  • Konspekts 'Gerontoloģija. Gerontoģenēze. Jaunais vecais cilvēks', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Viņiem ir optimistisks uzskats par dzīvi un nāves iespēja ir jāinterpretē kā dabisks notikums, neizraisa skumjas un bailes, tiem nav nekādu agresiju vai depresiju, ar dzīvīgu interesi un pastāvīgiem nākotnes plāniem. Sakarā ar savu pozitīvo dzīves līdzsvaru, tie droši palīdz citiem. Pašcieņa šajā grupā, gados vecākiem cilvēkiem ir diezgan augsta. Ģimenes vide dod viņam drošības sajūtu, palīdz saglabāt iekšējo harmoniju, emocionālo līdzsvaru, viņi nejūt naidīgumu vai bailes.
Krievu zinātnieki ir atklājuši, ka persona saglabā spēju būt aktīva un pielāgoties , kamēr tā saņem attiecīgo slodzi, kas nepieciešama, lai atbildētu. Mūsdienu zinātnē novecošana aizņem centrālo vietu, praktisks uzdevums ir saglabāt cilvēka dzīvību noteiktā stabilā līmenī. Mūsdienu pasaulē cilvēki, kas ir jaunāki par 70-80 gadiem, stāv uz sliekšņa bioloģiskā laika ierobežojumā, ko nosaka ģenētiskās un individuālās īpašības.
Pensionāriem ir vajadzīgs atbalsts un arī materiāla palīdzība, kas veicinātu viņu interešu un centienu turpināšanu. Pensionēšanās vecumā cilvēkam daudzās jomās izveidojas izteikti augstāks pašapziņas līmenis ar prasību pareizi novērtēt viņu, lai viņš varētu izmantot esošās iespējas un turpināt tās attīstīt.

Autora komentārsAtvērt
Atlants