Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.05.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Jevgeņija Belousova memuāri „Kara gadu stāsts”', 1.
  • Eseja 'Jevgeņija Belousova memuāri „Kara gadu stāsts”', 2.
  • Eseja 'Jevgeņija Belousova memuāri „Kara gadu stāsts”', 3.
  • Eseja 'Jevgeņija Belousova memuāri „Kara gadu stāsts”', 4.
  • Eseja 'Jevgeņija Belousova memuāri „Kara gadu stāsts”', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Jevgeņija Belousova memuārus „Kara gadu stāsts” izdevis žurnāls „Самиздат” 2004. gadā, memuāri publicēti interneta portālā http://militera.lib.ru. Izdevēja īsa anotācija: „padomju jaunieša, padomju karavīra, vācu karagūstekņa, franču partizāna, franču laukstrādnieka, padomju ieslodzītā, konvojētā un visbeidzot studenta, dzīves lappuses”.
Darbs rakstīts vienkāršā, plūstošā valodā un ir viegli lasāms. Autors arī attiecīgi ir sadalījis stāstījumu 13 nodaļās, kurās hronoloģiski stāsta par nozīmīgākajiem autora dzīves notikumiem Otrā pasaules kara laikā. Darbs ir vairāk stāstošs un autors nav pievērsies padziļinātai notikumu analīzei.
Darbs rakstīts balstoties uz paša autora, Jevgeņija Belousova, atmiņām. Darbā ir arī atsauces uz citiem avotiem, piemēram, lai paspilgtinātu PS armijas sakāves aprakstu kaujā pie Djuku ciema, kad Jevgēņijs bija viens no nedaudzajiem, kas izdzīvoja un kuru vācieši saņēma gūstā, tiek izmantots citāts no Padomju laikraksta „Literatūras avīze” („Литературная газета”), kas izdots 1987. gadā, kad padomju cenzūra un propaganda vairs nav tik spēcīga. Tiek izmantotas arī vēl citas atsauces uz padomju laiku presi, kā arī citāti no daiļliteratūras, lai stāstam piešķirt lielāku emocionalitāti.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants