Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.10.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Iedzimtība un mainība', 1.
  • Referāts 'Iedzimtība un mainība', 2.
  • Referāts 'Iedzimtība un mainība', 3.
  • Referāts 'Iedzimtība un mainība', 4.
  • Referāts 'Iedzimtība un mainība', 5.
  • Referāts 'Iedzimtība un mainība', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Darba uzdevums :
Novērot iedzimtību un mainību dabā, izmantojot teorētisko zināšanu bāzi un praktiskās zināšanas, pētot un apskatot dažādu koku lapas(šajā gadījumā – ozolu, bērzu, kļavu). Iedzimtības novērošnai izmantot divus vienas sugas augus un salīdzināt tos – to izskatu, izmēru un. tml., kā arī noteikt atšķirības.




Darba objekti :
Tika izmantotas 3 dažādu koku lapas – ozola, bērza un kļavas. Lapas tika savāktas dažādos apvidos, netiešā pilsētas tuvumā. Tās tika savāktas 1 dienu iepriekš.
Kļavu lapas – Savāktas Siguldas apkārtnē, pie koka pieslienot trepes un drošsirdīgi riskējot ar dzīvību zinātnes vārdā. Lapas bija zaļas, ar nelieliem dzelteniem plankumiem(nenosakāmas izcelsmes, bet domājams tāpēc, ka tuvojas rudens vai arī skābais lietus, kas gan ir mazāk ticams, jo Sigulda ir samērā tīra pilsēta).
Ozola lapas – Savāktas Salaspils novada lauku teritorijā(tas nozīmē kādus 3km attālu no dzīvas satiksmes, tas būtu Daugavpils šosejas), lapas bija nedaudz iedzeltenas, ar nelieliem caurumiņiem vietu vietām. Pieļaujams, ka tie ir no skābajiem lietiem, tomēr ne pārāk spēcīgiem.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants