Vērtējums:
Publicēts: 07.04.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Grupas problēma', 1.
  • Eseja 'Grupas problēma', 2.
  • Eseja 'Grupas problēma', 3.
  • Eseja 'Grupas problēma', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Katrā no atzīmētajiem līderības stiliem ir savas stiprās un vājās puses, katrs no tiem var izrādīties noderīgs un efektīvākais konkrētās situācijās. Nav viena vislabākā valdīšanas stila.
Mana loma grupu darbā, kā arī ikdienā, pieņemot lēmumus grupā ir neitrāla. Man piemīt liberālais vadīšanas stils, attiecībā uz lēmumu pieņemšanu gaidu norādījumus no augstākas priekšniecības vai sapulces lēmumu. Atbildību neuzņemos, baidos no saskarsmes, kontaktējos ar pārējiem pēc viņu ierosmes, esmu piekāpīga.
Zinātnieki uzskata, ka vislabvēlīgākās un visnelabvēlīgākās situācijās visefektīvākais ir uz uzdevumu vērstais autoritārais vadības stils, vidēji labvēlīgās situācijās – demokrātiskais vadības stils. Autoritārais un demokrātiskais stils noved pie līdzīgiem darba rezultātiem, taču grupās ar demokrātisku vadītāju grupas locekļu pašsajūta ir labāka un vēlēšanās iesaistīties darbībā lielāka. Viszemākā rezultativitāte ir raksturīga grupām ar liberālā stila vadītāju, taču grupas locekļu apmierinātība ar darbošanos grupā ir lielāka nekā grupās ar autoritāro vadības stilu.
Ņemot vērā augstāk minēto, pilnveidojot savu rīcību, lēmumu pieņemšanai grupā, es varētu mēģināt pielietot autoritāro vai demokrātisko vadīšanas stilu, kuri, kā iepriekš minēts, ir visefektīvākie.

Autora komentārsAtvērt
Atlants