Vērtējums:
Publicēts: 27.02.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Antipsihotiskie līdzekļi', 1.
  • Konspekts 'Antipsihotiskie līdzekļi', 2.
  • Konspekts 'Antipsihotiskie līdzekļi', 3.
  • Konspekts 'Antipsihotiskie līdzekļi', 4.
  • Konspekts 'Antipsihotiskie līdzekļi', 5.
Darba fragmentsAizvērt

28. Aprakstīt nootropo līdzekļu iespējamos darbības mehānismus.
Par nootropiem līdzekļiem ( psihometaboliskie stimulatori) sauc preperātus , kas aktivē galvas smadzenes, uzlabo atmiņu, vecina mācīšanos, prāta darbību, paaugstina modrību un smadzeņu izturību pret agresīvām ietekmēm. Uzlabo runas aparātu funkciju, mazina vestibulāros un valodas traucējumus pacientiem ar insultu, traumu, neiroinfekciju sekām. Imitē galvas smadzeņu mediatora Gamma-aminosviestskābes (GASS) metaboliskos efektus, stimulē holīnerģisko pārvadi smadzenēs. Cilvēka emocionālo stāvokli būtiski neietekmē.

29. Uzskaitīt nootropo līdzekļu lietošanas indikācijas.
1. Kognitīvo funkciju uzlabošanai pacientiem jebkurā vecumā ar atmiņas defektiem, reiboņiem, uzmanības traucējumiem ( izņemot grūtniecību, zīdīšanu). 2. Lieto, ja ir atmiņas, domāšanas, koncentrēšanās spēju traucējumi, kas radušies no galvas smadzeņu traumām, iekaisumiem ( encefalīti, meningīti), asinsrites traucējumi ( smadzeņu asinsvadi skleroze, insults). Lieto, lai ārstētu bērnus, kam ir dažādas intelektuālas atpalicības, psihiskās attīstības aizture. Pozitīvs rezultāts lietojot 6-12 nedēļas.

30. Uzrakstīt miotonlītiskos līdzekļus un to lietošanas indikācijas..
T.i. miorelaksanti. Tie ir medikamneti, kuru kavējošas darbības rezultātā uz muguras un galvas smadzenēm pazeminās muskulatūras tonuss. Indikācijas: Muskuļu hipertonusa un sāpīgu spazmu ārstēšana, ko rada muurkaula, lielo locītavu bojājumi. Blaknes: nogurums, vājums, sedācija muskuļu atslābuma dēļ. Preperāti: tizanidīns ( sirdalud), tolperisons ( midokalms).…

Autora komentārsAtvērt
Atlants