Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Konspekts. Ūdens, gaisa, atkritumu piesārņojums', 1.
  • Eseja 'Konspekts. Ūdens, gaisa, atkritumu piesārņojums', 2.
  • Eseja 'Konspekts. Ūdens, gaisa, atkritumu piesārņojums', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Dzeramais ūdens krānā nonāk no dažādām vietām – ezeriem, upēm, bet visskvalitatīvākais no gruntsūdeņiem, kas dabiskā ceļā uzkrājas dziļi zem zemes.
Ir vairāki faktori,m kas ietekmē gruntsūdeņu kustību:
~infiltrācija;~notece;~hidroģeoloģiskās īpašības; paplašināšanās, samazināšanās.
Latvijā bīstami piesārņotās pazemes ūdeņu vietas ir Inčukalns, Getliņi, Tukuma un Ilūkstes naftas bāzes, Olaine, Vecmilgrāvis.
Notekūdeņi ir ūdeņi, kas cilvēka darbības rezultātā mainijuši savas sākotnējās fizikālās, ķīmiskās un bioloģiskās īpašības
Notekūdeņus iedala ~sadzīves;~lietus;~ražošanas;~komunālajos n-ūdeņos.
N/ūdeņos nokļūst dažādas vielas, kas nosaka to piesārņotības pakāpi un raksturu. Neattīrīti vai nepilnīgi attīrīti notekūdeņi, kas ieplūst ūdenstecēs , ūdenskrātuvēs un pazemes ūdeņos, pasliktina to kvalitāti un reizumis ūdens avotus padara pilnīgi neizmantojamus. N/ūdeņu attīrīšana :~mehāniskā attīrīšana /filtrēšana, nostādināšana, atdala cietas, šķidras utt ūdenī nešķīstošas daļas, samazina organisko vielu daudzumu n/ūdeņos, izmantojot režģus, savākšanas tvertnes, smilts atdalīšanu ar horizontālajiem smilšķērājiem, smilts savākšanas tvertnes, radiālos nostādināšanas baseinus/ ~sekundārā , jeb bioloģiskā attīrīšana ir n/ūdeņu attīrīšanas metode, kas izmanto dzīvos mikroorganismus. sākumā n/ūdeņi ieplūst anaerobajā zonā, kurā tiek sajaukti ar aktīvajām dūņām un noteiktu laiku noturēti, tālāk tie tiek noturēti anoksiskajā zonā, pēc tam ūdeņi pārplūst aerobajā zonā, kurā intensīvi padodot skābekli , tad bioloģ. Attīrīto ūdeni nostādina otrējos baseinos.Pēc attīrīšanas ūdeni izvada Rīgas jūras līcī.
Balstoties uz pētijumiem secināms,ka Latvijā nav novērojams būtisks dziļo un seklo gruntsūdeņu piesārņojums ar slāpekļa savienojumiem. Acīmredzams ūdens piesārņojums ir atsevišķās vietās.…

Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Konspekts. Ūdens, gaisa, atkritumu piesārņojums”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/263871

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.