Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.04.2018.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Stereotipi un vienlīdzība Latvijā', 1.
  • Eseja 'Stereotipi un vienlīdzība Latvijā', 2.
  • Eseja 'Stereotipi un vienlīdzība Latvijā', 3.
  • Eseja 'Stereotipi un vienlīdzība Latvijā', 4.
  • Eseja 'Stereotipi un vienlīdzība Latvijā', 5.
  • Eseja 'Stereotipi un vienlīdzība Latvijā', 6.
  • Eseja 'Stereotipi un vienlīdzība Latvijā', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Latvijā daudzi cilvēki to jauc. Uzskatot, ka feminisms ir slikta lieta.
Kā pierādījums tam, darba autore vēlas pieminēt Jiņ un Jaņ simbolus, kas norāda uz labo un ļauno, gaišo un tumšo kā arī sievišķo un vīrišķo. Veidojot pilnību. Jau pašā simbolā pamatā ir pilnība un tas ir lieliskā harmonijā un vienlīdzīgām daļām. Par šo simbolu nereti ieminas, kad tas ir izdevīgi taču aizmirst par viņa mācību ikdienā. Pēc autores domām, viņš māca par līdzsvaru un vienlīdzību visur.
Visiem ir zināms, ka līdztiesība starp dzimumiem nepastāv nedz Latvijā, nedz pašā Eiropā. Taču mēs vismaz to apzināmies un esam ceļā uz to. Manā skatījums galvenais punkts šeit nav darba samaksa (kas ir svarīgi), bet gan iegūt vienādas tiesības un atbildību. Drīz pie varas nāks jaunā paaudze, kas ir dzimuši brīvā Latvijā, līdz ar to būs daudz izmaiņu visās jomās. Darba autore cer, ka tiks pievērsta uzmanība arī šim jautājumam un ieguldīts darbs, lai Latvijā katrs var brīvi un novērtēts.
Dzimumu vienlīdzība un tās ilgtspējība būs iespējama tikai tad, ka katra sastāvdaļa - ekonomiskā, sociālā un vides veidos savu ieguldījumu, lai viss būtu harmoniskā līdzsvarā. Vienlīdzības un harmonijas atrašana. Pēc autores domām, tas arī ir viens no pirmajiem soļiem kas jāsper, lai vīrietis Latvijā varētu būt vīrišķīgs un sieviete sievišķīga.

Autora komentārsAtvērt
Atlants