Vērtējums:
Publicēts: 17.10.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Skolēnu – neformālu jauniešu grupu dalībnieku – sociāli novirzītas uzvedības pro', 1.
  • Eseja 'Skolēnu – neformālu jauniešu grupu dalībnieku – sociāli novirzītas uzvedības pro', 2.
  • Eseja 'Skolēnu – neformālu jauniešu grupu dalībnieku – sociāli novirzītas uzvedības pro', 3.
  • Eseja 'Skolēnu – neformālu jauniešu grupu dalībnieku – sociāli novirzītas uzvedības pro', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēki jau no sabiedrības rašanās brīža ir apvienojušies grupās, jo cilvēkiem ir vajadzība pēc saskarsmes un cilvēciskiem kontaktiem. Tāpat, grupā var efektīvāk realizēt mērķus, kurus cilvēks nevar sasniegt viens pats. Grupā cilvēks vienmēr ir meklējis atbalstu un aizsardzību no dažādām dzīves situācijām. Sabiedrībā pastāv visdažādākās grupas un organizācijas.
Daudzi jaunieši vēl arvien nesaprot to, kā viņu grupējuma stils ir radies un ko tas nozīmē, tātad runas par savas identitātes apzināšanos arī ir liekas... Ļoti daudzi jaunieši savos grupējumos ir iesaistījušies „bara instinkta” ietekmē (tomēr to nevajadzētu attiecināt uz visiem, jo ir arī pietiekami daudz tādu jauniešu, kas visu zin līdz sīkumu sīkumiem).
Mūsdienu sabiedrība liek jo īpaši lielu uzsvaru uz aizspriedumiem, jo lielākais vairums nosoda šos jauniešus par to, ka viņiem pietiek dūšas izcelties un aizstāvēt savu viedokli, pretstatā citiem... Taisnības labad jāpiebilst, ka paaudze pirms arī nav diez ko labāka, jo daudzās skolās tiek aizliegta ģērbšanās stila brīvība, tomēr šeit ir novērojams princips: cik cilvēku, tik viedokļu.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants