Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Roberta K.Mertona biogrāfija, bibliogrāfija, teorētiskais skatījums', 1.
  • Konspekts 'Roberta K.Mertona biogrāfija, bibliogrāfija, teorētiskais skatījums', 2.
  • Konspekts 'Roberta K.Mertona biogrāfija, bibliogrāfija, teorētiskais skatījums', 3.
  • Konspekts 'Roberta K.Mertona biogrāfija, bibliogrāfija, teorētiskais skatījums', 4.
  • Konspekts 'Roberta K.Mertona biogrāfija, bibliogrāfija, teorētiskais skatījums', 5.
Darba fragmentsAizvērt

1932.g. Harvardas universitātē saņem maģistra un 1936.g. doktora grādu, esot vienam no Pārsona agrākajiem un nozīmīgākajiem studentiem. Studējot šajā universitātē, Mērtons ietekmējās arī no Pitirima Sorokina, kurš kritizēja Pārsona darbu.
Pateicoties Paula K. Lazerfelda ietekmei, kopš 1941.g. Mērtons aktīvi pievēršas empīriskajai pētniecībai. Ir Kolumbijas universitātes goda profesors.
Viņš bija pasniedzējs Hārvardas Universitātē līdz 1939. gadam, kad kļuva par Tulanes Universitātes Socioloģijas katedras profesoru un prezidentu.
1941. viņš pievienojās Kolumbijas Universitātes fakultātei, kur ieguva galvu reibinošus panākumus kā Socioloģijas profesors 1963. gadā.
No 1942. līdz 1971. gadam Mērtons bija Praktisko sociālo pētījumu komitejas universitātes direktora vietnieks, kā arī Rokfellera Universitātes mācībspēku palīgs.
1957.g. Mērtons tiek ievēlēts par Amerikas Socioloģiskās biedrības prezidentu.
Mērtons pārstāja pasniegt socioloģiju 1984. gadā. Pēc profesora aiziešanas pensijā, Kolumbijas Universitāte, apzinoties viņa milzīgo ieguldījumu un devumu, 1990. gadā izveidoja Roberta K. Mērtona Sociālo zinātņu profesūru.

Atlants