Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.12.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Patērētāju rīcība tirgū un galējais derīgums', 1.
  • Konspekts 'Patērētāju rīcība tirgū un galējais derīgums', 2.
  • Konspekts 'Patērētāju rīcība tirgū un galējais derīgums', 3.
  • Konspekts 'Patērētāju rīcība tirgū un galējais derīgums', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Patērētāju ienākumi un izdevumi.
Patērētājs ir saražoto preču un pakalpojumu izmantotājs, kuras iegādājas tirgū. Patēriņš ir iegādāto mantu izmantošana, lai apmierinātu savas vajadzības. Lai patērētājs varētu iegādāties preces un pakalpojumus, ir nepieciešami finansiālie līdzekļi. Patērētāji galvenokārt naudu gūst pārdodot darbaspēku. Patērētāju ienākumi ir arī pabalsti, pensijas, procenti par kapitālu. Papildu ienākumus patērētājs var iegūt, saņemot noguldīto naudu bankā, pārdodot materiālās vērtības vai aizņemoties.
Katram cilvēkam ir saprātīgi jārīkojas ar saviem naudas līdzekļiem. Ir jāsabalansē ienākumi un izdevumi. Sākumā ir jāapmierina visnepieciešamākās vajadzības, kā maksājumi, pārtika, transports u.tml. Pēc tam ierindojas vēlmes, kuras, kā jau zināms, ir neierobežotas. Vajadzības un vēlmes ir jāsarindo prioritārā secībā pēc svarīguma un nepieciešamības. Ir lietderīgi arī sastādīt personisko budžetu un paredzēt tajā naudas uzkrāšanu. Tad būtu līdzekļi neplānotiem, steidzamiem izdevumiem.
Galējais derīgums un cenas.
Derīgums ir bauda jeb apmierinājums, ko gūst cilvēki no preču un pakalpojumu patērēšanas.1
Katram cilvēkam ir savs subjektīvais viedoklis, pēc kura viņš vadās, pērkot preces un pakalpojumus. Katrs cilvēks dažādām precēm piešķir dažādu derīgumu, jo vadās pēc individuālām vēlmēm un vajadzībām.
Galējais derīgums ir tad, kad lietotā prece un pakalpojums, ilgstoši lietojot, nesniedz tik lielu baudu kādu sniedza sākumā. …

Atlants