Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.10.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Mātesplašu formfaktori', 1.
  • Konspekts 'Mātesplašu formfaktori', 2.
  • Konspekts 'Mātesplašu formfaktori', 3.
  • Konspekts 'Mātesplašu formfaktori', 4.
  • Konspekts 'Mātesplašu formfaktori', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Mātesplates form faktori raksturo tās pamatformu, kāda veida enerģijas patēriņu tā lieto un tās fizisko organizāciju. Piemēram, firma var ražot divas mātesplates, kurām pamatā ir vienāda funkcionalitāte, bet tās lieto dažādus form faktorus, un vienīgā reālā atšķirība būs plates fiziskais izkārtojums – komponentu atrašanās vieta. Īstenībā daudzām kompānijām tā arī ir, viņām, piemēram, ir gan baby AT, gan ATX versijas.
AT un Baby AT (BAT)
Vēl nesen AT un Baby AT formfaktori bija visizplatītākie mātesplašu pasaulē. Šie divi varianti atšķiras galvenokārt tikai ar platumu. AT plate ir 12 collas plata, izgudrota 1996. gadā. Tas nozīmē, ka tā nederēs iekš parasti lietotā ‘mini’ desktopa. Tirgū ir maz jaunu mātesplašu, kurām būtu pilns AT izmērs. Tās sastopamas vecākās iekārtās, 386 klases un vēl vecākās.
1997. gadā Baby AT mātesplate bija visizplatītākā tirgū. Trīs gadus vēlāk, pēc smaga spiediena no Intel puses, ATX formfaktori pārņēma AT formfaktorus un šodien jau tie ir vispopulārākie formfaktori priekš jaunajām iekārtām. Lai kas arī notiek, AT un Baby AT nepazūd, jo ir daudz ierīču ar AT ietaisēm, enerģijas patēriņu un mātesplatēm, ka, visticamāk, vēl vismaz dažas kompānijas ražos mātesplates priekš jaunākās tehnoloģijas ar AT formfaktoriem, lai aizpildītu tirgus prasības.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants