Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.10.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Ģimenes raksturojums sociālpsiholoģiskā skatījumā ', 1.
  • Eseja 'Ģimenes raksturojums sociālpsiholoģiskā skatījumā ', 2.
  • Eseja 'Ģimenes raksturojums sociālpsiholoģiskā skatījumā ', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Jebkurā cilvēces pastāvēšanas posmā ir bijuši ģimenes sociālo grupu pamatelementi. Cilvēces vēsturē ģimene kā sociāla grupa pastāv ļoti sen.
Praktiski katrs sabiedrības indivīds nāk no ģimenes, pirmie priekšstati par pasauli, savas personības apzināšanās gandrīz vienīgi ir atkarīga no tā, ko indivīds ieguvis, uzaugot ģimenē.
Socioloģijā ģimeni kā sociālu grupu sāka pētīt tikai 19. gadsimta vidū, izdalot ģimeni kā vienu no sabiedrības sociālajiem institūtiem. Šobrīd ģimene ir viens no socioloģijas izpētes objektiem.
Mūsdienu sabiedrībā izplatītas ir ģimenes, kurās pāri dzīvo civillaulībā ar vai bez bērniem, bieži sastopama ir viena vecāka un bērna vai bērnu ģimene. Tāpat par ģimeni bieži vien sauc dzīvi komūnā.
Kas, manuprāt, ir ģimene? Kā to varētu definēt? Dažādas humanitārās zinātnes ģimeni kā sociālu grupu raksturo ar dažādām definīcijām, bet apvienojot šos traktējumus, varētu teikt, ka ģimene ir cilvēku apvienība, kopība, kuras pamatā ir asinsradniecība un laulības, to saista attiecības starp laulātajiem, vecākiem, bērniem, plašākā skatījumā arī starp brāļiem, māsām un citiem radiniekiem.

Atlants