Vērtējums:
Publicēts: 26.11.2001.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Lojalitātes mārketings', 1.
  • Konspekts 'Lojalitātes mārketings', 2.
  • Konspekts 'Lojalitātes mārketings', 3.
  • Konspekts 'Lojalitātes mārketings', 4.
  • Konspekts 'Lojalitātes mārketings', 5.
  • Konspekts 'Lojalitātes mārketings', 6.
  • Konspekts 'Lojalitātes mārketings', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Esošie klienti ir uzņēmuma stabilitātes garants, kas nodrošina paredzamu un vienmērīgu produkcijas noietu. Uzņēmums pārdod savu produkciju vai sniedz pakalpojumus un detalizēti interesējas, pa konkrēto pircēju vajadzībām, uzsvaru liekot uz to, ka katrs pircējs ir unikāls, tādēļ meklē tieši viņam vislabāko variantu.
Lojalitātes mārketings pēta attiecības starp pārdevēju un klientu, kā noturēt savus klientus pie sevis, lai viņi neizvēlas konkurentus, jo katru dienu jūsu klienti no konkurentiem saņem e- pastu, zvanus, rakstiskus piedāvājumus ar informāciju, lai izvēlas citus pārdevējus. Tāpēc, lai klienti netiktu pārvilināti uzņēmumam jārealizē lojalitātes mārketings, kura būtība tiek balstīta uz ideju, ka jau esoši klienti ir vislabākie, kas nodrošina uzņēmuma normālu un nepārtrauktu darbību. Galvenais ir noturēt jau esošos klientus un tikai pēc tam domāt pa potenciāliem jaunajiem klientiem.
Jāatceras 80 un 20 likums, ka 80% klientu dod 20% peļņās un 20% klientu dod 80% peļņas, ja šos dažus klientus pazaudēs, tad uzņēmu ienākuma līmenis strauji kristies, kas var novest pie tā bankrota. Lai izvērtētu savus klientus par viņiem jāveido datu bāzes. Parasti izdala trīs ( bet var arī vairākus, atkarībā cik firma grib sīki apzināt savus klientus) veida datus: par klienta veiktām darbībām, klienta demogrāfiskos datus un ierosinājumus, sūdzības.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants