Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.12.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Simboli', 1.
  • Konspekts 'Simboli', 2.
  • Konspekts 'Simboli', 3.
  • Konspekts 'Simboli', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Atrodoties nepārtrauktā kustībā, planētas veido viena pret otru visdažādākās ģeometriskās figūras, daudzstūrus. Lai saprastu, kā uz mums iedarbojas Saules sistēma, ir jāizskata daudzstūru simbolika.

Vienkāršākais daudzstūris – vienādmalu trijstūris.
Trijstūris – ar sevi izsaka trīsvienību. Trīs – visnedalāmākais cipars, tas ir viengabalains. Trīsvienība iemieso trīs spēkus, kuri balstās uz vienotību.
Vienā no Austrumu mistiskajām mācībām ir teikts, ka jebkura darbība dabā ir pakļauta triju spēku ietekmei. Viens no tiem ir aktīvs, otrs – pasīvs(kā fizikā – darbības un pretdarbības spēks), trešais – vadošais.
Jau no sirmas senatnes zināšanas par trim spēkiem ir tikušas nodotas alegoriskā formā. Kā nodot to, ka trīs spēki ir pirmām kārtām dzīvi, bet arī paši varenākie un kustīgākie. Ar ko salīdzināt? Vaļi! Ūdens stihijas saimnieki. Trīs vaļi. Un tālāk: paši spēcīgākie, lielākie un stabilākie dzīvnieki, kuri dzīvo uz sauszemes – ir ziloņi. Trīs ziloņi. Visa konstrukcija turas uz viena, viena dzīva , paša izturīgākā, stabilākā dzīvnieka – bruņurupuča. Tātad, pasaulē, pēc seno gudro atziņas, eksistē trīs saprātīgi spēki – Trīsvienība. Tā atnes veiksmi, panākumus, harmoniju.
Kvadrāts vai krusts – abos gadījumos ir 90 . Krusts simbolizē ciešanas. Cilvēks sists krustā – tas ir cilvēks, kurš cieš un izpērk savu krišanu ar ciešanām un smagu darbu, tai pašā laikā sakārtojot neorganizēto matēriju.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants