Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.12.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Tikumība un profesionālā ētika', 1.
  • Konspekts 'Tikumība un profesionālā ētika', 2.
  • Konspekts 'Tikumība un profesionālā ētika', 3.
  • Konspekts 'Tikumība un profesionālā ētika', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Vissvarīgākie faktori ir sabiedrības attieksme, valsī veidojušās tradīcijas un sabiedrības kultūra, bieži vien neformālā attieksme pret to, kas mūsu rīcībā ir vai nav pieņemams.
Tikumi virza personas pretim morālai pilnībai. Tieši personīgā tikumība ir pamatā spējai godīgi samērot savtīgās intereses ar sabiedrības interesēm, bet mūsu valstī ar to ir problēmas, piemēram, lobēšana, kas ir informācijas sniegšana, sava viedokļa paušana likumu izstrādātājiem un pieņēmējiem, brīvi paužot savus uzskatus, saņemot un izplatot informāciju - bieži vien mēdijos pieminēta kā negodīgas darbības instruments.
Manuprāt, morāles problēmas mūsu valstī visvairāk saskatāmas politikā, ekonomikā un tur, kur apgrozās nauda, piemēram, nauda ir viens no labklājības ietekmējošiem faktoriem, tāpēc cilvēkiem tiecoties pēc tās, viņi mēdz upurēt labo -ļaunajam, taisnīgo - netaisnīgajam, patieso - nepatiesajam, kas izpaužas korupcijā, negodīgā attieksmē, netaisnīgā rīcība, lai vien celtu savu labklājības līmeni un gādātu par savām, nevis sabiedrības interesēm. Morāles problēmas politikā varētu raksturot ar tādiem latviešu sakāmvārdiem, piemēram, slikti ož tas, kurš vienmēr labi smaržo, viens maitājies ābols samaitā daudz citu, slikta sabiedrība maitā labus tikumus. Zemapziņā morālās normas paliek, bet reālajā dzīvē tās neparādās, tāpēc ir vērts par tām padomāt.

Autora komentārsAtvērt
Atlants