Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.02.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Kā radīt zīmolu', 1.
  • Eseja 'Kā radīt zīmolu', 2.
  • Eseja 'Kā radīt zīmolu', 3.
Darba fragmentsAizvērt

. Bez pilnīgas uzticības zīmolam un tā radīšanas procesam, zīmols ir tukšs, tas nesniedz gandarījumu, kā arī nevairo pārliecību un īstenības pieskaņu notiekošajam un zīmola prezentēšanai. Līdz ar to, mijiedarbojoties vadības idejām un uzticībai pašam zīmolam un koncepcijai, jārodas realitātes izjūtai. Būtiski, ka realitātes izjūtai jābūt balstītai uz to, lai zīmola koncepcija ir ticama, skaidri uztverama, un attiecas kā uz uzņēmuma vadību, tā arī uz potenciālo patērētāju.
Pie visa tā, kas tiek paziņots patērētājam, jāizstrādā arī veids kā tas tiek pasniegts patērētājam. Zīmola dzīves ciklā, jebkurā no stadijām ir svarīgi kas tiek pateikts, bet vēl svarīgāk, kā tas tiek pateikts. Vienus un tos pašus vārdus var pateikt vienam un tam pašam cilvēkam dažādos veidos, un reakcija uz tiem būs kardināla. Pamatā šis nosacījums attiecas uz zīmola ilgtspējīgu izaugsmi, ne tikai tūlītējiem panākumiem vai zaudējumiem.
Kas attiecas uz zīmola pievienot vērtību un patērētāju, tad ir izveidojies interesants princips šo objektu mijiedarbībā. Pastāv uzskats, ka šo ziņojumu nepieciešams vērst nevis uz patērētāju, bet gan uz tā viedokli. Patērētājs šādu informāciju no psiholiģiskā viedokļa uztver kā netiešu uzrunu. Tātad komunikācijas mērķis ir nevis pārdot, bet gan pievērst uzmanību un raisīt diskusijas ap zīmola saimnieku. Tas arī veido zīmola popularitāti. Bet galvenais, lai visa zīmola un tā veidošanas sistēma darbotos ir solījumu pildīšana. Ja patērētājam tiek dots solījums, tad šis solījums arī ir jāpilda, lai zīmola attīstība un dzīvotspēja darbotos ilgtermiņā.

Autora komentārsAtvērt
Atlants