Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.07.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Dzeramā ūdens galvenie apsaimniekošanas un attīrīšanas principi Latvijā', 1.
  • Referāts 'Dzeramā ūdens galvenie apsaimniekošanas un attīrīšanas principi Latvijā', 2.
  • Referāts 'Dzeramā ūdens galvenie apsaimniekošanas un attīrīšanas principi Latvijā', 3.
  • Referāts 'Dzeramā ūdens galvenie apsaimniekošanas un attīrīšanas principi Latvijā', 4.
  • Referāts 'Dzeramā ūdens galvenie apsaimniekošanas un attīrīšanas principi Latvijā', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Viena no svarīgākajām lietām, kura nepieciešama cilvēkam ikdienā, ir ūdens. Atsvaidzinošs ūdens malks brīdī, kad slāpst, ūdens, ko izmantojam higiēnas un saimniecības vajadzībām. Var teikt, ka kvalitatīvs ūdens pietiekošā daudzumā nodrošina cilvēkam komforta stāvokli un rada labsajūtu. Svarīgi, ka ūdens nodrošina arī svarīgāko dzīvības procesu norisi dabā. Kāds ir kvalitatīvs ūdens? Tas ir dzidrs ūdens ar patīkamu, atsvaidzinošu garšu. Tas ir ūdens bez slimību izraisošu mikrobu klātbūtnes, kura ķīmiskais sastāvs nepārsniedz elementiem noteiktās maksimāli pieļautās koncentrācijas. Piesārņots, sliktas kvalitātes ūdens var kļūt cilvēkam bīstams. Ūdens loma slimību izplatībā bija zināma jau sen, vēl pirms zarnu infekciju izraisītāju atklāšanas. Ar ūdeni izplatās akūtas zarnu infekcijas - holera, vēdertīfs, dizentērija, kā arī poliomielīts, vīrusa hepatīts A.
Arī kaitīgie ķīmiskie savienojumi, kas atrodas dzeramajā ūdenī, var iekļūt cilvēka organismā caur gremošanas sistēmu, ūdeni dzerot, kā arī caur ādu - mazgājoties un ieelpojot ūdenī izšķīdušās gaistošās vielas. (http://www.sva.lv/vfu/dokumenti/udens.doc)
Dzeramā ūdens mikrobioloģiskie rādītāji
Droša dzeramā ūdens apgāde iespējama, lietojot augstas kvalitātes pazemes ūdeņus un nodrošinot ūdensapgādes sistēmu optimālu ekspluatācijas režīmu.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants