Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.11.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Multimediju tehnoloģijas. Septītais mājas darbs. Skeneris', 1.
  • Konspekts 'Multimediju tehnoloģijas. Septītais mājas darbs. Skeneris', 2.
  • Konspekts 'Multimediju tehnoloģijas. Septītais mājas darbs. Skeneris', 3.
  • Konspekts 'Multimediju tehnoloģijas. Septītais mājas darbs. Skeneris', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Galvenie tehniskie raksturlielumi:
• Izšķirtspēja. Izšķirtspēju mēra pikseļos uz collu. Iekārtu aprakstos dažkārt norāda iespējamo izšķirtspēju diapazonus. Tas nozīmē to, ka strādājot ar mazāku izšķirtspēju, netiek izmantoti visi elementi. Dažkārt lietotā mērvienība dpi no tehniskā viedokļa raksturo skenējamā attēla izejas izšķirtspēju, atkarībā no izvēlētā izdrukāšanas režīma. Dokumentu skeneriem tā ir ap 200 dpi. Biroja vajadzībām lietotā krāsu skenera izšķirtspēja varētu būt 600 dpi. Ja ir nepieciešams palielināt mazus attēlus, tādus kā 35 mm diapozitīvus, tad ir nepieciešams skeneris ar 2000 - 8000 ppi. Horizontālo izšķirtspēju nosaka CCD elementu skaits. Vertikālo izšķirtspēju nosaka mehāniskā pārvietošanas precizitāte. Parasti tā ir augstāka par horizontālo.
• Blīvuma (dinamiskais) diapazons, kas raksturo tā spēju veidot pakāpeniskas toņu pārejas un norāda skenera gaismas uztvērēja spēju uztvert detaļas gan gaišākajā, gan tumšākajā attēla daļā. Blīvums tiek mērīts pēc logaritmiskās skalas no 0,0 - 4,0, tas nozīmē, ka skeneris ar parametru 3,8 ir 10 reizes jūtīgāks nekā tāds, kuram šis blīvuma parametrs ir 3,7.
• Krāsu dziļums ir datu bitu skaits, kurš norāda skenera uztveramo krāsu skaitu. Vidēji cilindriskie skeneri nodrošina 36 bitu krāsu dziļumu vai 12 bitus katrai no RGB krāsām ikvienam punktam. Krāsu dziļums ir atkarīgs arī no blīvuma diapazona.

Autora komentārsAtvērt
Atlants