Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.01.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Cilvēks kā organizācijas iekšējās vides komponents', 1.
  • Konspekts 'Cilvēks kā organizācijas iekšējās vides komponents', 2.
  • Konspekts 'Cilvēks kā organizācijas iekšējās vides komponents', 3.
  • Konspekts 'Cilvēks kā organizācijas iekšējās vides komponents', 4.
  • Konspekts 'Cilvēks kā organizācijas iekšējās vides komponents', 5.
Darba fragmentsAizvērt

1. jautājums. Personības jēdziens. Personības- situācijas mijiedarbība. Personības un darba atbilstība (person-job-fit).
Atbilde. „Personība ir visbagātākā un dziļākā sociālā kvalitāte, kas piemīt cilvēkam kā sociālam indivīdam. Personība ir indivīda sociālo iezīmju kopums, kas izveidojies, cilvēkam dzīvojot konkrētajā sabiedrībā, apgūstot un savdabīgi pārstrādājot sociālo pieredzi.”1
Personībai vienmēr piemīt sociāli tipiskais- tas, kas raksturīgs visiem konkrētās sabiedrības locekļiem. Amerikāņu psihologi atzīst, ka personības jēdziens ietver diezgan stabilus un katram cilvēkam īpatnējus domāšanas, emocionālās reaģēšanas un uzvedības veidus ar kuru palīdzību indivīds pielāgojas sociālajai videi un konkrētajām dzīves situācijām.
Cilvēka personība veidojas un attīstās sabiedrībā un tās atsevišķās iezīmes laika gaitā var mainīties. Bet personības kodols saglabājas visu cilvēka mūžu, radot cilvēka pašidentitāti. Nav divu vienādu personību, jo nav tādu cilvēku, kuru sociālā pieredze un dzīves gājums būtu identisks. Katrs cilvēks ir individualitāte.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants