Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.01.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Ontoloģija, tās kategorijas un reliģija', 1.
  • Konspekts 'Ontoloģija, tās kategorijas un reliģija', 2.
  • Konspekts 'Ontoloģija, tās kategorijas un reliģija', 3.
  • Konspekts 'Ontoloģija, tās kategorijas un reliģija', 4.
  • Konspekts 'Ontoloģija, tās kategorijas un reliģija', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Kreacionisms (creationism/intelligent design).
Uzskats, ka pasaule, dzīvība un cilvēks ir pārdabiskā (Dieva radīti). Atkarībā no ticības konkrēti uzskati par, piemēram, radīšanas laiku var atšķirties. Parasti pastāv uzskats, ka pasaule, dzīvība un cilvēks visi radīti fizioloģiski tādi, kādi tie ir tagad.

Evolūcija.
Evolūcija ir bioloģiskā izmaiņa iedzimtības rezultātā. Apstākļi un mutācijas, kā arī dažādu īpatņu krustošanās izraisa mainību, kas rada īpatņus ar dažādām iezīmēm. Īpatņi ar izdzīvošanai izdevīgākām iezīmēm drīzāk izdzīvos un radīs pēcnācējus, nekā tie, kuriem šo iezīmju nav vai ir traucējošas iezīmes. Šādā veidā rodas mainība, kas vērsta uz attīstību (lai pielāgotos videi).
Kreacionisms nonāk pretrunā ar evolūciju, jo evolūcija parāda, ka Dieva klātesamība organismu attīstībā nav nepieciešama. Šobrīd pieejamie pierādījumi (to skaitā datētas fosilijas ar starp-attīstības posmiem- organismiem, kas līdz mūsdienām nonākuši izmainījušies) atbalsta evolūciju, taču, neskatoties uz to, daudzviet pasaulē, kur reliģija spēlē lielu lomu sabiedrība, evolūcija tiek apšaubīta un kreacionisms uzskatīts par tam vienlīdzīgu teoriju. Zinātniskajā sabiedrība šāda diskusija praktiski nepastāv.

Autora komentārsAtvērt
Atlants