• Politiskās partijas, to attīstība Latvijā. Padomju nomenklatūra

     

    Konspekts3 Politika

Vērtējums:
Publicēts: 02.04.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Politiskās partijas, to attīstība Latvijā. Padomju nomenklatūra', 1.
  • Konspekts 'Politiskās partijas, to attīstība Latvijā. Padomju nomenklatūra', 2.
  • Konspekts 'Politiskās partijas, to attīstība Latvijā. Padomju nomenklatūra', 3.
  • Konspekts 'Politiskās partijas, to attīstība Latvijā. Padomju nomenklatūra', 4.
  • Konspekts 'Politiskās partijas, to attīstība Latvijā. Padomju nomenklatūra', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Latvijas politiskajā skatuvē parādījās arī jaunie, jaunizveidotie aktori: Latvijas ceļš (LC) un Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA).
Latvijas ceļš bija labēji liberāla politiska partija, kas dibināta 1993.g. 25. Septembrī un ir īpaša tādēļ, ka tās politiķiem radās ideja, ka būtu jāpiesaista emigrācija, lai uzvarētu 5. Saeimas vēlēšanās. Tas bija pareizs solis, jo, piesaistot latviešu emigrantus, kuriem drīkstēja būt dubultpilsonība un kuri bija balstiesīgi, LC sev nodrošināja ātru ceļu līdz Saeimai.
Pasaules Brīvo latviešu apvienība bija izveidota no Trimdas latviešiem un darbojas arī mūsdienās. Kā galvenais 1990.g. partijas loceklis bija Gunārs Meierovics, kurš vēlējās iegūt prezidenta amatu, apvienojoties ar LC. Vienošanās starp abām partijām tika panākta, taču Meierovics vietu neieguva.
Par vienu no ietekmīgākajām partijām laika posmā no 1988.g. līdz 1999.g. tika uzskatīta Latvijas Tautas fronte (LTF). Tieši šīs partijas izveidošanās un darbība aizsāka Trešo Atmodu Latvijā.
Pēc Latvijas Neatkarības atjaunošanas Latvijas politiskie spēki sāka ļoti gatavoties 5. Saeimas vēlešanām, kuras notika 1993.g. 5.-6. jūnijā un deva iespēju aktīvi iesaistīties valsts iekšpolitikas veidošanā. Par partiju aktivitāti liecina vien tas fakts, ka 5. Saeimas vēlēšanās piedalījās 23 politiskās partijas un valstī veidojās daudzpartiju sistēma.

Autora komentārsAtvērt
Atlants