Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.11.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Sengrieķu dievības', 1.
  • Konspekts 'Sengrieķu dievības', 2.
  • Konspekts 'Sengrieķu dievības', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Adepagia. Grieķu mitoloģija viņa bija dieviete un personificēja labu pārtikšanu, paēšanu un jautrību. Adepagia pārraudzīja kulinārijas attīstību. Viņa ir minēta tikai dažos avotos. Viņai par godu ir uzcelts templis Sicīlijā.
Adrasteja Viena no nimfām, Meliseja meita, Zeva aukle. Ir arī personificēta kā Nemesa, arhaiskā laika dieviete.
Adikija Grieķu mitoloģijā Adikija ir netaisnības dieviete un personifikācija. Viņa ir neglīts tēls, kura ir parasti ir attēlota kopā ar taisnības dievieti Diki – kura to žņaudz.
Afrodīte. Sākotnēji bija debess dieve, kas deva lietu un arī jūras dieve. Pamazām Afrodīte kļūst par mīlas dievieti. Mīlas dievs Erots ir viņas dēls. Viņa rada mīlu dievu un mirstīgo sirdīs. Šī vara padara viņu par pasaules valdnieci. Staltā, slaidā Afrodīte ar maigajiem sejas pantiem, viļņainajiem, mīkstajiem, zeltainajiem matiem ir dievišķīgas dailes un nevīstošas jaunības personifikācija.
Ampifrīte. Jūras dieviete un Poseidona sieva, daži uzskata, ka viņa ir bijusi viena no 50 nereīdām(jūras dieva meitas), citi, ka okeanīda(okeāna meita), bet citi viņu apraksta kā sievietes personifikāciju jūrai: ūdens radību, zivju, roņu, delfīnu un citu māti radītāju. Grieķu mākslā Amfitrīte tiek attēlota kā jauna sieviete, bieži ar paceltu roku. Mozaīku mākslā parasti redzama braucot karietē kopā ar savu vīru, kuru velk zivis ar astēm kā zirgiem – hippokampoi…

Autora komentārsAtvērt
Atlants