Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.05.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'PARI tests', 1.
  • Konspekts 'PARI tests', 2.
  • Konspekts 'PARI tests', 3.
  • Konspekts 'PARI tests', 4.
  • Konspekts 'PARI tests', 5.
  • Konspekts 'PARI tests', 6.
  • Konspekts 'PARI tests', 7.
Darba fragmentsAizvērt

1)PARI tests ļauj izvērtēt bērnu aprūpes un ģimenes dzīves kvalitāti, kas ietekmē bērna personības attīstības procesu, ļauj izvērtēt vecāku attieksmi. Rezultātā tika apkopotas 23 pazīmes(skalas), kas iekļauj sevī gan vecāku attieksmi pret bērnu un audzināšanu, gan arī ģimenes dzīves novērtējumu. 8 no šīm pazīmēm (skalām) nosaka attieksmi pret ģimenes lomu, parāda mājas atmosfēru ap bērnu un 15 skalas nosaka vecāku attieksmi pret bērnu. Skalas:
1.Verbalizācijas stimulēšana - skala parāda, vai vecāki stimulē, ļauj bērnam runāt par saviem uztraukumiem, problēmām, naidīgumu un ļauj apstrīdēt vecāku noteikto kārtību
2.Atkarības veicināšana
3.Mātes vientulība, nošķirtība - skala parāda mātes sociālo pielāgotību, kas savukārt iespaido bērna socializācijas procesu.
4.Gribas apspiešana
5.Pašuzupurēšanās sajūta
6.Bailes nodarīt pāri bērnam - skala tika radīta ņemot vērā klīniskās psiholoģijas gadījumus, kad uzbudinātām mātēm pēkšņi izlaužas neapzinātas, naidīgas jūtas pret saviem bērniem.
7.Ģimenes konflikti - skala izveidota, lai, noskaidrojot respondentu uzskatus par to, cik daudz strīdu un nesaskaņu var būt ģimenē, netieši konstatētu iespējamo saspīlējumu ģimenē
8.Bardzība, stingrība
9.Uzbudināmība -skala ietver situācijas, kas parāda, cik bieži mātei bērni “krīt uz nerviem”. Šī skala var parādīt sasprindzinājumu ģimenē, kā arī to, cik lielā mērā māte ir spējīga ignorēt un noliegt savus bērnus.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants