• Sociālā darbinieka profesionālās darbības principi sociālā gadījuma risināšanā

     

    Eseja3 Sociālais darbs

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Sociālā darbinieka profesionālās darbības principi sociālā gadījuma risināšanā', 1.
  • Eseja 'Sociālā darbinieka profesionālās darbības principi sociālā gadījuma risināšanā', 2.
  • Eseja 'Sociālā darbinieka profesionālās darbības principi sociālā gadījuma risināšanā', 3.
  • Eseja 'Sociālā darbinieka profesionālās darbības principi sociālā gadījuma risināšanā', 4.
  • Eseja 'Sociālā darbinieka profesionālās darbības principi sociālā gadījuma risināšanā', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Lāsma vērsās pie sociālā darbinieka dienestā, lūdza palīdzēt samaksāt komunālos pakalpojumus un dzīvokļa īri. Lāsmas noskaņojums ir depresīvs, viņa ir nervoza un uztraucās.
Risinot šo sociālo gadījumu sociālā darbinieka zināšanām un prasmēm jābūt balstītām uz sociālā darba vērtībām un uz reālu palīdzības nepieciešamības izvērtēšanu.
Darbs ar individuālu gadījumu ir viena no atšķirīgajām sociālā darba formām, kurā tiek strādāts ar individuālu klientu vai arī ar ģimeni. Aplūkotajā gadījumā, sociālam darbiniekam būs jāstrādā ar divām ģimenēm, kuras dzīvo kopā vienā dzīvoklī.
Dotajā gadījumā, sociālais darbinieks veica apsekošanu dzīves vietā. Tika izzināta ģimenes vēsture un tajā notiekošais un darbinieks kopā ar klientu, šajā gadījumā ģimeni, centās noteikt tās problēmas, kurās ir nepieciešama profesionāla iejaukšanās un palīdzība.
Šeit parādās ģimenes problēma - ģimenes disfunkcija. Te ir saskatāmas problemātiskas savstarpējas attiecības ģimenē, bezdarbs un līdz ar to materiālais trūkums, nevēlēšanās meklēt problēmas risinājumu, ģimenes sociālā atbalsta trūkums un sociālo attiecību veidošana ģimenē un ārpus tās.
Lai veiksmīgi varētu risināt šo sociālo gadījumu, sociālam darbiniekam ir jāpārvar klientu pretestība, nevēlēšanās iesaistīties savas problēmas risināšanā, jāieinteresē viņi, jāiegūst klientu uzticība un motivācija izmaiņām.…

Autora komentārsAtvērt
Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Sociālā darbinieka profesionālās darbības principi sociālā gadījuma risināšanā”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/219768

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.