Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.06.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Prakses atskaite 'Vides piesārņojuma novērtēšana, izmantojot bioindikācijas metodi', 1.
  • Prakses atskaite 'Vides piesārņojuma novērtēšana, izmantojot bioindikācijas metodi', 2.
  • Prakses atskaite 'Vides piesārņojuma novērtēšana, izmantojot bioindikācijas metodi', 3.
Darba fragmentsAizvērt

3. SECINĀJUMI
1. Pēc skuju vecuma varu secināt, ka priede ir augusi normālos apstākļos, jo ievāktam priežu zaram skuju dzīves ilgums ir 4 gadi.
2. Pēc priežu skuju apskates un pētīšanas vairu secināt, ka priedi, no kuras tika ievākts priežu zara paraugs, ir ietekmējis kāds vides stresa faktors, jo 88,5 % vai 173 skujām bija dzeltenīgs skujas galiņš (hloroze) un 4,5 % vai 9 skujas bija pilnībā nekrotizētas, bet nebojātu skuju bija tikai 2,5 % vai 5 skujas.
3. Ozona iedarbība uz ievāktā priedes zara nav izteikti saskatāma, bet tomēr nelielā daudzumā tā ir, jo 74 % vai 148 skujas bija bez bāliem punktveida plankumiņiem un 23 % jeb 46 skujām bija saskatāmi nedaudz bālu plankumiņu, kas pēc priežu skuju ozona bojājumu klases noteikšanas skalas atbilst 1 ballei pēc skuju bojājumiem un tikai 3 % vai 6 skujas bija tādas, kas atbilda 5 ballēm.
4. Priedes šajā apvidū vairāk ietekmē dažādi vides stresi, piemēram, vilcienu un automašīnu satiksme, privātmāju dūmeņi, kā arī cilvēku regulārā pastaiga šajā mežā, nekā ozona iedarbība.

Autora komentārsAtvērt
Atlants