• Par 1980.gada 25.oktobra Hāgas konvencijas par starptautiskās bērnu nolaupīšanas civiltiesiskajiem aspektiem piemērošanu Latvijas Republikā

     Novērtēts!

    Referāts3 Tiesības

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.10.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Par 1980.gada 25.oktobra Hāgas konvencijas par starptautiskās bērnu nolaupīšanas', 1.
  • Referāts 'Par 1980.gada 25.oktobra Hāgas konvencijas par starptautiskās bērnu nolaupīšanas', 2.
  • Referāts 'Par 1980.gada 25.oktobra Hāgas konvencijas par starptautiskās bērnu nolaupīšanas', 3.
  • Referāts 'Par 1980.gada 25.oktobra Hāgas konvencijas par starptautiskās bērnu nolaupīšanas', 4.
  • Referāts 'Par 1980.gada 25.oktobra Hāgas konvencijas par starptautiskās bērnu nolaupīšanas', 5.
  • Referāts 'Par 1980.gada 25.oktobra Hāgas konvencijas par starptautiskās bērnu nolaupīšanas', 6.
Darba fragmentsAizvērt

2001.gada 4.oktobrī Latvijas Republikas Saeima ir pieņēmusi likumu „Par Hāgas konvenciju par starptautiskās bērnu nolaupīšanas civiltiesiskajiem aspektiem”, ar kuru Latvijas Republika pievienojās 1980.gada 25.oktobra Hāgas Konvencijai par starptautiskās bērnu nolaupīšanas civiltiesiskajiem aspektiem (turpmāk tekstā - Konvencija). Likums ir spēkā no 2001.gada 23.oktobra.
Likuma „Par Hāgas konvenciju par starptautiskās bērnu nolaupīšanas civiltiesiskajiem aspektiem” 2.pantā ir noteikts, ka saskaņā ar Konvencijas 6.pantu atbildīgā institūcija Latvijas Republikā ir Bērnu un ģimenes lietu ministrija.
Saskaņā ar Konvencijas 7.pantu, ministrijai ir jāveic savstarpēja sadarbība ar attiecīgo valstu Centrālajām iestādēm, kā arī jāveicina sadarbība attiecīgo valstu kompetento iestāžu starpā, lai noskaidrotu nelikumīgi aizvestā vai aizturētā bērna atrašanās vietu un nodrošinātu bērna ātru atgriešanos, kā arī sasniegtu citus Konvencijas mērķus.
Ministrija veic visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu Konvencijas mērķu izpildi Latvijas Republikas teritorijas robežās.
Kompetentās institūcijas, kuras ir atbildīgās par personas meklēšanu, ir Latvijas Valsts policija un Latvijas Republikas Valsts robežsardze. Valsts robežsardze sniedz informāciju par to, vai persona ir šķērsojusi Latvijas Republikas robežu, bet Valsts policija ir atbildīgā par personas meklēšanu Latvijas Republikas teritorijā.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants