Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.07.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Dzimumu atšķirības komunikācijā', 1.
  • Referāts 'Dzimumu atšķirības komunikācijā', 2.
  • Referāts 'Dzimumu atšķirības komunikācijā', 3.
  • Referāts 'Dzimumu atšķirības komunikācijā', 4.
  • Referāts 'Dzimumu atšķirības komunikācijā', 5.
  • Referāts 'Dzimumu atšķirības komunikācijā', 6.
  • Referāts 'Dzimumu atšķirības komunikācijā', 7.
  • Referāts 'Dzimumu atšķirības komunikācijā', 8.
  • Referāts 'Dzimumu atšķirības komunikācijā', 9.
  • Referāts 'Dzimumu atšķirības komunikācijā', 10.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Komunikācijas daudzveidība    4
2.  Dzimumu atšķirības verbālajā komunikācijā    5
2.1.  Runāšana    6
2.2.  Klausīšanās    6
3.  Dzimumu atšķirības neverbālajā komunikācijā    7
3.1.  Ķermeņa valoda    7
3.2.  Pieskārieni    8
3.3.  Personas teritorija    8
4.  Piemērs – flirtēšana    9
  Nobeigums    10
  Izmantoto informatīvo avotu saraksts    11
Darba fragmentsAizvērt

Nobeigums
Ikdienā komunicējot mēs nereti nepiedomājam pie tā, kā izskatāmies no malas. Tomēr būtu interesanti pavērot, kādas kustības, slēptus žestus un pozas mēs izmantojam saskarsmē ar citiem. Tas, kas tiek sacīts ar vārdiem nereti var nesaskanēt ar mūsu īstajām izjūtām un domām, tāpat ir ar partneri. Tāpēc ir noderīgi prast atšifrēt ķermeņa valodu.
Rakstot referātu, uzzināju daudz jauna par dzimumu atšķirībām komunikācijā. Uzzināju, ka šīs atšķirības tiešām pastāv, turklāt neviena vien. Verbālajā komunikācijā šīs atšķirības ir grūtāk nosakāmas, jo tas, ko mēs sakām un domājam, ir lielā mērā kontrolējams, atkarīgs no mūsu katra rakstura un temperamenta, kuru, ļoti gribot, var arī izmainīt. Neverbālā komunikācija ir patiesāka un tajā šīs dzimumu atšķirības izpaužas skaidrāk un daudzveidīgāk. Interesanti, ka vīrieši un sievietes neverbālajā komunikācijā ir gluži kā pretpoli – kas vienam ir raksturīgs, otram var būt pilnīgi izslēgts. Svarīgākais ir izprast otru un saprast, ka otrs nav tāds pats kā tu un pasaulē nav neviena tāda paša kā tu. Ir jārespektē katrs un ir jāsaprot katra vajadzības un ieradumi.
Pēc šo atšķirību izpētes arī es vairāk sāku skatīties uz sevi pašu un arī uz man apkārt esošajiem cilvēkiem un tiešām šīs atšķirības ir novērojamas gandrīz jebkur. Ikdienā tam bieži vien netiek pievērsta tik liela uzmanība, tomēr prasme novērot un iztulkot citu neverbālos žestus un kustības ir ļoti vērtīga. Es neticu, ka sievietes un vīrieši nāk no dažādām planētām, tomēr piekrītu, ka pastāv pietiekoši daudz atšķirību, lai tā sāktu domāt.

Autora komentārsAtvērt
Atlants