Vērtējums:
Publicēts: 06.08.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
  • Paraugs 'Interdisciplināra pētījuma paraugs "Apreibināšanās un māksla"', 1.
  • Paraugs 'Interdisciplināra pētījuma paraugs "Apreibināšanās un māksla"', 2.
  • Paraugs 'Interdisciplināra pētījuma paraugs "Apreibināšanās un māksla"', 3.
  • Paraugs 'Interdisciplināra pētījuma paraugs "Apreibināšanās un māksla"', 4.
  • Paraugs 'Interdisciplināra pētījuma paraugs "Apreibināšanās un māksla"', 5.
Darba fragmentsAizvērt

APREIBINĀŠANĀS
Kā vēsta informācija, kas ievietota Valsts Policijas mājaslapā , sadaļā alkohols un psihoaktīvās vielas visbiežāk ir stimulanti, depresanti, halucinogēni, kas iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu, kuru ietekmē izmainās organisma dabiskās funkcijas, tās tiek palēlinātas, traucētas vai paātrinātas, kā rezultātā spēj radīt citādas sajūtas, kas sniedz smadzenēm organismam citādu pieredzi, kas tiek aprakstīta kā izkropļojoša. Ja mākslinieks šādu vielu ietekmē rada mākslu vai mēs to uzskatām par kroplīgu?
Par lielisku piemēru kalpo Venedikta Jerofejeva darbs „Maskava-Gailīši” , kuru rakstnieks uzrakstījis esot krietnā reibumā, kā Arņa Rītupa un Ulda Tīrona sarunā ar rakstnieka laika biedreni Olga Sedakova, sieviete atbildot uz jautājumu par to, cik daudz ir uzrakstījis Venedikts Jerofejevs:
”Nē, nē, un diez vai arī varēja ko uzrakstīt. Daudzi uzskatīja, ka viņš tajās dzeršanās iznieko savu talantu, ka maz raksta...Nē, patiesībā šis ir tas gadījums, kad ir vajadzīga vesela dzīve, lai uzrakstītu vienu sacerējumu. Lai uzrakstītu otru, ir vajadzīga otra dzīve”.
Šis zināmais rakstnieks nav vienīgais, kurš sirdzis ar alkoholu. Pasaulē ir daudz tādu mākslinieku, par ko liecina uzskaitījums ar nosaukumu „27klubs”.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Atlants