Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Eiropas valstu ekonomika pasaules ekonomikas kontekstā', 1.
  • Konspekts 'Eiropas valstu ekonomika pasaules ekonomikas kontekstā', 2.
  • Konspekts 'Eiropas valstu ekonomika pasaules ekonomikas kontekstā', 3.
  • Konspekts 'Eiropas valstu ekonomika pasaules ekonomikas kontekstā', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Notikumiem Eiropā ir liela saistība ar to, kas tiek lemts un darīts ES. Tā ir panākusi dziļu integrācijas pakāpi starp valstīm pēckara periodā. Eiropas valstis kopā ir spējušas izveidot vienu no spēcīgākajiem ekonomiskajiem blokiem pasaulē.
Līdzīgi kā citās pasaules daļās Eiropas valstu iedzīvotāju pārticība ir ļoti atšķirīga. Visuzskatāmākā atšķirība bagātībā var redzēt novērtējot to austrumu-rietumu salīdzinājumā. Vislielākā Eiropas ekonomika viennozīmīgi ir Vācija, pasaulē trešā pēc nominālā IKP un piektā pēc pirktspējas paritātes. Vācijai seko Lielbritānija – pasaules piektā lielākā ekonomika pēc nomināla un sestā pēc marciņas pirktspējas paritātes. Ja Eiropas Savienība būtu federāla valsts, tad tā būtu pasaules lielākā ekonomika pārspējot ASV.
Tā kā valstis ir atšķirīgas tad arī to attīstības modeļi ir atšķirīgi. Eiropas attīstības modelis skaidro to Eiropas valstu attīstību, kas sāka moderno ekonomisko izaugsmi 19. gadsimtā. Visvairāk no tām attīstīta bija Zviedrija. Tā kā Eiropas valstis sāka attīstību ar augstāku ienākuma līmeni uz cilvēku, tās bija spējīgas radīt ilgtspējīgāku izaugsmi bez nozīmīgiem upuriem, kā tas bija Āzijā.3

Autora komentārsAtvērt
Atlants