Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Maldinošās reklāmas', 1.
  • Referāts 'Maldinošās reklāmas', 2.
  • Referāts 'Maldinošās reklāmas', 3.
  • Referāts 'Maldinošās reklāmas', 4.
  • Referāts 'Maldinošās reklāmas', 5.
  • Referāts 'Maldinošās reklāmas', 6.
  • Referāts 'Maldinošās reklāmas', 7.
  • Referāts 'Maldinošās reklāmas', 8.
  • Referāts 'Maldinošās reklāmas', 9.
  • Referāts 'Maldinošās reklāmas', 10.
  • Referāts 'Maldinošās reklāmas', 11.
Darba fragmentsAizvērt

Reklāma ir visur: žurnālos, televīzijā, transporta pieturās. Tā ieskauj mūs, lai arī kurp mēs ietu. Bez tās mūsu dzīve nemaz nav iedomājama. Kādam reklāma patiešām palīdz pelnīt naudu, pārējiem – to tērēt. Daudzi to ciest nevar, citi ir ar to samierinājušies. Mūsdienās pat politika nevar pastāvēt bez reklāmas.
Reklāma parādās tur, kur konkurenti cīnās par pircējiem. Uzņēmējs lietojot reklāmu, var gūt fantastiskus panākumus vai ciest katastrofālus zaudējumus. Pats interesantākais ir tajā apstāklī, ka reklāmas kampaņu rezultātus paredzēt ir praktiski neiespējami.
Es nolēmu referātu rakstīt par “pētījumiem Latvijā par maldinošu reklāmu” tādēļ, ka, manuprāt, reklāma sen vairs nav tikai sludinājums, kurā informē patērētāju par preču izpārdošanu, pēdējos gados tā ir kļuvusi par nozīmīgu līdzekli mērķu (kā ekonomisku, tā politisku) sasniegšanai, ko derētu iepazīt tuvāk.
Ja cilvēkiem uzdotu jautājumu – kas ir mārketings? – lielākā daļa neko daudz par to droši vien nezinātu, pārējie atbildētu, ka tas ir kaut kas saistībā ar reklāmu un pārdošanu. Viņi atbildētu pareizi tikai daļēji, jo mārketinga darbības sfēra ir daudz plašāka.
Vārds “mārketings” ir cēlies no angļu valodas “market” un nozīmē tirgus. Tā ir visplašākā darbība ar tirgu: izpēte, prognozēšana, analīze, vērtēšana, pārdošana utt.
Latviešu valodā mārketinga jēdziena izteikšanai izmantojam divus vārdus, šķirot tirgus zinību teorētisko un praktisko pusi:
tirgzinības – nodarbojas ar preču sadali un maiņu;
tirgvedība – rūpējas par preču realizāciju, apgrozījumu un citiem ar pārdošanu un pirkšanu saistītiem jautājumiem. (2)

Mārketings tiecas sasniegt maksimāli iespējamu preču un pakalpojumu lietošanu, tiecas apmierināt patērētājus, piedāvājot viņiem plašu izvēli un paaugstinot viņu dzīves kvalitāti. Turpretī, mārketinga ekonomiskā funkcija ir paātrināt atdevi no uzņēmēja ieguldītajiem līdzekļiem, paaugstināt preču un pakalpojumu konkurētspēju.
Tieši mārketinga ziņā ir savlaicīga jaunu produktu veidošana un to virzīšana tajos tirgos, kur tie var sasniegt maksimālus komerciālus panākumus. Lieki teikt, ka jēdziens “tirgus” šeit un turpmāk ir domāts plašākā nozīmē. Tāpēc tirgvedībai ir tik svarīga tirgu izpēte, daļēji novirzot savus spēkus, lai izveidotu pietiekami efektīvus noieta kanālus un rīkotu sarežģītas reklāmas kampaņas. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants