Vērtējums:
Publicēts: 17.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Paraugs 'Tehnoloģiskais process rakstāmgaldam', 1.
  • Paraugs 'Tehnoloģiskais process rakstāmgaldam', 2.
  • Paraugs 'Tehnoloģiskais process rakstāmgaldam', 3.
  • Paraugs 'Tehnoloģiskais process rakstāmgaldam', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Es rakstāmgaldu gatavoju no saplākšņa, kas aplīmēts ar bērza maliņām. Saplākšņa biezums ir 18 mm. Rakstāmgalds būs no saplākšņa izņemot skapīša durtiņas, kuras būs no bērza.
Bērza materiālus, kas bija paredzēts durtiņām es sāku garināt ar virsmēru pie šķērsripzāģmašīnas. Garinot es aprēķināju tā, lai pēc iespējas mazāk materiāla aizietu zudumā. Sākumā es sāku ar garākām detaļām un tas, kas palika pāri sagarināju īsākām detaļām (ja sanāca). Ja materiālā bija lielākas plaisas neglīti zari es mēģināju izzāģēt. Garinot materiālus man nevajadzēja veikt atzīmēšnu jo pie darbmašīnas, kuras strādāju ir uzstādīts mērlineāls.
Beidzis garumot es veicu dēļu apmalošanu uz garenzāģēšanas ripzāģmašīnas un detaļu es centos laist zāģripā tā, lai pēc iespējas mazāka būtu atzāģētā mala.
Beidzis platumošanu dodos pie taisnojamās mašīnas lai iegūtu bāzisko un leņķisko malu. Pārbaudījis ēvelzoba asumu, uzstādījis vajadzīgo skaidas biezumu un noregulējis atbalstu 90º leņķī es sāku taisnot materiālu, drošības nolūku dēļ es nestrādāju viens un ēvelējot materiālu izmantoju bīdni.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants