• Tūrisms Latvijā un no Latvijas uz Padomju Savienības valstīm Padomju periodā pagājušā gadsimta 80.gados

     Novērtēts!

    Eseja1 Tūrisms, viesmīlība

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Tūrisms Latvijā un no Latvijas uz Padomju Savienības valstīm Padomju periodā pag', 1.
  • Eseja 'Tūrisms Latvijā un no Latvijas uz Padomju Savienības valstīm Padomju periodā pag', 2.
  • Eseja 'Tūrisms Latvijā un no Latvijas uz Padomju Savienības valstīm Padomju periodā pag', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Tūrisms pa Latviju. Viens no tā laika populārākajiem ceļojumu veidiem bija aktīvā atpūta. Tā, piemēram, nobraucieni ar laivām, un plostiem lejup pa upi. Pārsvarā tie bija 2 – 5 dienu braucieni pa kādu no Latvijas lielākajām upēm. Iecienītākās bija Gauja, Venta, Abava u.c. Kā piemēru var minēt 4 dienu ilgu nobraucienu pa Gauju no Valmieras līdz Murjāņiem ar piepūšamajām laivām. Līdz vietai, kur laivas tika ielaistas ūdenī, cilvēkus nogādāja autobuss. Pa nakti tika nakšņots upes malā, teltīs. Līdzi paņemtais ēdiens un brauciena laikā noķertās zivis tika pagatavotas uz ugunskura. (Grandbergs, 2006)
Laivu braucieni ir ļoti populārs aktīvā tūrisma veids arī mūsdienās. Pati vairākkārt esmu piedalījusies šādos tūrisma pasākumos.
Padomju periodā organizētajās ekskursijās, to maršrutos regulāri tika iekļauti objekti par tā saucamo patriotisko audzināšanu. Regulāri tika apmeklēti kapi, piemiņas vietas, memoriāli, parādes. Kā viens no spilgtākajiem objektiem, kuru cilvēki apmeklēja regulāri bija Salaspils koncentrācijas nometne. Uzraksts pie ieejas šajā nometnē bijis „Aiz šiem vārtiem vaid zeme.” Nometnē redzētais palicis atmiņā kā spilgts emocionālais pārdzīvojums. Populāri bija kājām ejamie maršruti pa partizānu takām, kas bijušas katrā rajonā. (Timofejeva, 2006)
Šādas ekskursijas zaudēja savu lielo popularitāti līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu.
Skolnieki un jaunieši, kas dzīvoja ārpus Rīgas, brauca uz Rīgas Zooloģisko dārzu, Rīgas cirku un Rīgas muzejiem. Bija mācību ekskursijas uz dzejnieku dzimtajām mājām un muzejiem – Blaumaņa „Branki”, Plūdoņa „Lejinieki” u.c. (Pogule, 2006)
Padomju periodā pagājušā gadsimta 80. gados Latvijā nebija kempingu un viesu māju, kur varētu pārnakšņot, tāpēc nakšņoja teltīs, iepriekš sarunātās skolās, studentu kopmītnēs vai lūgtas naktsmājas kādā privātmājā.
Pa Latviju populāras ekskursijas bija uz Siguldu, Tērveti, Latgali, Gaujas senleju, Abavas senleju, Kandavu, Sabili u.c. Nakšņoja tūristu bāzēs, skolās un skolu internātos, sporta zāles uz sporta matračiem. (Blumbergs, 2006)
Tūrisms uz Padomju Savienības valstīm.

Atlants