Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.04.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Roku žesti', 1.
  • Konspekts 'Roku žesti', 2.
  • Konspekts 'Roku žesti', 3.
  • Konspekts 'Roku žesti', 4.
Darba fragmentsAizvērt

„V” uzvaras zīme
Ja plauksta ir vērsta uz āru, tad šī zīme apzīmē uzvaru, bet ja plauksta ir vērsta pret runātāju, tad tas nozīmē apslēptu aizvainojumu. Ja jūs šādu zīmi parādīsiet bārmenim, tad viņš visdrīzāk atnesīs divus dzērienus.

Augumam apvītas rokas
Kad bijā mazi, vecāki mēdza mūs apkamt vai piekļaut pie krūtīm, lai nomierinātu vai uzmundrinātu kādā nepatīkamā situācijā. Arī būdami pieauguši, mēs šādos apstākļos nereti cenšamies modināt sevī tādas pašas mierinošas izjūtas. Sievietes bieživien nevis apskauj sev plecus ar abām rokām, jo šis žests skaidri norādītu uz bailēm, bet gan cenšas aizstāt to ar neuzkrītošāku, proti, ar daļēju roku sakrustošanu, pārliekot vienu roku viduklim un ar plaukstu pieskaroties otrai rokai vai satverot to, un tas izskatās tā it kā viņa apkamtu sevi.
Lai komunikatīvie žesti negatīvi neietekmētu saskarsmi, der atcerēties, ka komunikatīvo žestu daudzums sarunā ir stingri jākontrolē - pārāk daudz žestu izraisa negatīvu partnera reakciju, pārāk mazs žestikulācijas diapozons liecina par pasivitāti un intereses trūkumu.

Autora komentārsAtvērt
Atlants